Mlekpol Liderem Rynku Spożywczego

  • 7.11.2018, 14:41 (aktualizacja 08.11.2018 11:04)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Mlekpol Liderem Rynku Spożywczego SM Mlekpol Małgorzata Cebelińska
Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa została uhonorowana prestiżową nagrodą Lidera Rynku Spożywczego podczas XI Forum Rynku Spożywczego i Handlu w Warszawie. To szczególne wyróżnienie zostało przyznane potentatowi branży mleczarskiej w uznaniu realizowanego przez spółdzielnię planu inwestycyjnego. Jury podkreśliło konsekwencję i odwagę działań Mlekpolu.

O inwestycjach i najbliższych planach Mlekpolu opowiada Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu Spółdzielni, która odebrała nagrodę podczas wczorajszej uroczystej Gali.

- Mlekpol otrzymał nagrodę Lidera Rynku Spożywczego za odważne spojrzenie w przyszłość i realizację ambitnego planu inwestycyjnego. Co wyróżnia Państwa inwestycje na tle innych firm branży spożywczej ?

- Cieszy nas ta nagroda i fakt, że działania Spółdzielni zostały docenione przez jury. Od wielu lat konsekwentnie prowadzimy politykę inwestycyjną. Nasze zakłady produkcyjne są nieustannie zmieniane i unowocześniane. Wprowadzamy optymalne rozwiązania technologiczne, modernizujemy linie produkcyjne i budujemy nowe. Wszystkie inwestycje realizujemy w trosce o środowisko naturalne
i w oparciu o politykę zrównoważonego rozwoju. Wyróżnia nas konsekwencja i ciągłe doskonalenie. Jesteśmy liderem rynku mleczarskiego i chcemy dawać dobry przykład innym firmom.

- Wspominane przez Panią inwestycje wymagają zaangażowania ogromnych środków. W tym roku podjęli Państwo decyzję o podniesieniu nakładów do rekordowego poziomu 300 milionów złotych.

- Realizacja planów inwestycyjnych nie byłaby możliwa, gdyby nie zaufanie rolników - właścicieli Spółdzielni. To dzięki zaangażowaniu ich pieniędzy możemy podejmować decyzje rozwijające Mlekpol i pozwalające utrzymać silną pozycję rynkową. Oczywiście konsumenci, którzy zaufali jakości i naturalności naszych produktów, to drugi najważniejszy filar inwestycji Spółdzielni. Patrzymy w przyszłość, reagujemy na potrzeby rynku i dbamy o jakość oferowanych produktów i usług.

- Jakie jest najważniejsze wyzwanie inwestycyjne Mlekpolu pod koniec 2018 roku i na początku przyszłego?

- Obecnie trwają intensywne prace wykończeniowe największej naszej inwestycji – budowy Zakładu Produkcji Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich w Mrągowie. Już w przyszłym roku będziemy mogli poszerzyć nasze portfolio o kolejne produkty oparte na białkach serwatkowych i mlecznych. To grupa produktów szczególnie ważna dla przemysłu spożywczego oraz eksportu. Przewidujemy też linię produktów w standardzie baby food. Co przyniesie dla Mlekpolu przyszły rok? Jestem przekonana, że będziemy konsekwentnie rozwijać Spółdzielnię, w oparciu o trendy rynku spożywczego.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe