Czwórka dla Niepodległej [FOTO]

  • 14.11.2018, 08:37
  • www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Czwórka dla Niepodległej [FOTO]
Kilka tygodni przygotowań, prób i wysiłku włożyła młodzież i dzieci oaz cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. gen Władysława Andersa w Łomży wspólnie przygotowując projekt „Czwórka dla Niepodległej”. Jego realizacja odbywała się w ważnym dla nas Polaków czasie, dniach poprzedzających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sala gimnastyczna szkoły, klasy, hole i korytarze na cały tydzień zostały przepięknie udekorowane barwami i symbolami narodowymi. Dzieci i młodzież uczestniczyły w spotkaniach narodowego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, do którego SP 4 zaprosiło Ewę Filochowską – Karwowską z Teatru Lalki i Aktora i Magdalenę Muchę z Muzeum Północno- Mazowieckiego, jak również dyrekcję szkoły i uczniów. Odbyły się również wspólne spotkania, podczas których uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne z Danutą Waśko (Klub Seniora) i Magdą Sinoff (MDK).

Starsi uczniowie „Czwórki” obejrzeli fragmenty ekranizacji „Przedwiośnia” w reżyserii Filipa Bajona, a także wzięli udział w spotkaniach pod hasłem „Lekcja niepodległości w kinie” zorganizowanych we współpracy z Kinem Millenium.

Uczniowie klas I-III przysłuchiwali się natomiast uroczystemu apelowi „Dla Niepodległej”. Tego dnia odbył się także konkurs ortograficzny pod hasłem „Dyktando Patriotyczne”. Uczniowie brali udział również w konkursie literacko-plastycznym „I love Poland - 100 lat niepodległości”. Najmłodsi uczestnicy oddziałów przedszkolnych otrzymali zaś miano małych patriotów. Ci nieco starsi uczniowie, czwartoklasiści z enuzjazmem wysłuchiwali natomiast lekcji pod hasłem „Zdarzyło się w Polsce…” zorganizowanych przez oddział dla dzieci MBP w Łomży, a w bibliotece szkolnej przygotowano wystawę książek zatytułowaną „Dla Niepodległej…”.

Podniosła atmosfera przez cały tydzień towarzyszyła uczniom i nauczycielom. Jej dopełnieniem były galowe stroje. Realizowane były też inne formy aktywności. Uczniowie wykonywali kotyliony, plakaty okolicznościowe, ale też odwiedzali miejsca pamięci narodowej.

Projekt „Czwórka dla Niepodległej” zakończył wspólny uroczysty i patriotyczny apel w którym uczestniczyło 585 uczniów i 60 pracowników szkoły. Laureatom konkursów dyrekcja rozdała pamiątkowe dyplomy i nagrody, nauczycielom odpowiedzialnym za poszczególne imprezy podziękowania i gratulacje. Wszyscy uczestnicy piątkowego spotkania zbierając się na sali gimnastycznej i korytarzach szkoły odśpiewali wspólnie o godz. 11.11 polski hymn narodowy przyłączając się swoim śpiewem i obecnością do apelu i akcji wystosowanej do polskich placówek szkolnych i edukacyjnych przez Ministra Edukacji Narodowej i Radę Dzieci i Młodzieży działającej przy Ministrze Edukacji Narodowej, by wspólnie świętować „Dzień dla Niepodległej” i przyłączyć się śpiewem „Mazurka Dąbrowskiego” do akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Autorkami projektu są panie bibliotekarki SP 4 Dorota Kaja i Beata Widzowska.

AZ

www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe