Inżynierowie i technicy pamiętają o Niepodległej [VIDEO i FOTO]

  • 14.11.2018, 14:11 (aktualizacja 14.11.2018, 14:24)
  • www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Inżynierowie i technicy pamiętają o Niepodległej [VIDEO i FOTO]
Technicy i Inżynierowie Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych zrzeszeni w Naczelnej Organizacji Technicznej mieli ogromny wkład w rozwój gospodarczy Polski na przestrzeni ostatnich stu lat. Ich wiedza, solidna praca i chęć budowania ojczyzny umacniała Niepodległą. 100 – rocznica odzyskania przez Polskę wolności to doskonały czas, by o tym przypomnieć.

 

- Popatrzmy na techniki walki czy konstrukcję broni. Gdyby nie inżynierowie i technicy, to z pewnością nigdy byśmy ich nie znali. Dlatego tak ważne jest, by o tym nie zapominać - tłumaczy Bogdan Laskowski, prezes zarządu Łomżyńskiej Rady FSNT NOT. - Udział Naczelnej Organizacji Technicznej w Łomży, z 40 – letnią tradycją polegał właściwie na ugruntowaniu i rozbudowaniu tego, co już wcześniej zostało stworzone. Pracując dla ojczyzny służyliśmy naszą wiedzą i umiejętnościami. W czasie, kiedy świętujemy i podsumowujemy 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także zastanawiamy się nad wkładem inżynierów i techników w rozwój gospodarczy kraju, możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że pełniliśmy w pewnym sensie misję. Każdy z nas pracując czy to w zawodzie elektryka, czy budowlańca albo drogowca ma świadomość tego, że przyczynił się do tego, jak teraz wygląda i prezentuje się nasz kraj. Oby tylko przyszłe pokolenia potrafiły docenić to, co myśmy zbudowali - wtrąca Krystyna Lipińska, zastępca prezesa zarządu Łomżyńskiej Rady Federacji FSNT NOT, członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP.

Na uroczystym spotkaniu zebrała się Łomżyńska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo- Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Łomży oraz członkowie stowarzyszeń z wybitnymi zasługami.

-Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się w jaki sposób uczcić jedyne w swoim rodzaju święto Polski. Postanowiliśmy zorganizować spotkanie członków wszystkich pokoleń Łomżyńskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych w Łomży. Począwszy od prezesów, którzy zarządali nią w 1985 roku, a skończywszy na tych, którzy zarządają nią teraz - mówi Piotr Grabani, dyrektor biura Naczelnej Organizacji Technicznej w Łomży.

Praca na rzecz rozwoju kraju przez kilkadziesiąt długich lat, determinacja i zaangażowanie. To cechy, które łączą wyróżnionych srebrnymi i złotymi honorowymi odznakami Naczelnej Organizacji Technicznej. Srebrną odznakę otrzymał Andrzej Karwowski, wieloletni członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP. Złotą honorową odznaką NOT została odznaczona natomiast Krystyna Lipińska, członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP oraz Jacek Domaszewski, członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich. 

Ale czym byłoby wspólne świętowanie bez wierszy i pieśni patriotycznych? Na zaproszenie Łomżyńskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych NOT, z autorskim recitalem wystąpił zespół z Klubu Senior Vigor Plus w Łomży.

- Bardzo cieszymy się, że możemy aktywnie uczesniczyć w życiu tej społeczności. Jako rodowici łomżyniacy chcieliśmy zaakcentować nasze przywiązanie do tradycji i wartości, naszą polskość – mówi Pani Barbara, członkini klubu Senior Vigor Plus w Łomży. - Jestem niezwykle wzruszony, że u kresu mojego życia doczekałem 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i mogę świętować ją w takim gronie. Życie w wolnym kraju, to ogromna duma – wtóruje Pani Barbarze, Pan Teodor.

Wspólne świętowanie, pamięć o bohaterskich czynach, szacunek do przeszłości i wiara w przyszłość, budowana na sumiennej i wytężonej pracy, to spoiwa które scalają najsilniej. To właśnie dzięki nim świętować dziś można 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także 40 – lecie Naczelnej Organizacji Technicznej w Łomży.

www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe