Terytorialsi i ANAKONDA-18

  • 22.11.2018, 10:41 (aktualizacja 22.11.2018, 10:44)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Terytorialsi i ANAKONDA-18 1 PBOT
Współpracę ze służbami mundurowymi, wspieranie administracji cywilnej oraz ochronę lokalnej społeczności przetestowali oficerowie i żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej podczas ćwiczenia „ANAKONDA-18”.

„Terytorialsi” uczestniczyli w obu epizodach ANAKONDY rozgrywających się w województwie podlaskim. Jak przekazuje porucznik Łukasz Wilczewski, oficer prasowy 1 PBOT, pierwszy z nich polegał na wzmocnieniu ochrony granicy państwowej. W ramach tego epizodu żołnierze współdziałali z funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Drugi epizod polegał na ochronie procesu ewakuacji mieszkańców gminy Gródek, których „zagrali” uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. Terytorialsi zabezpieczali stację kolejową Waliły, z której wyruszył do Śniadowa pociąg z ewakuowanymi mieszkańcami oraz bronili mostu kolejowego leżącego na trasie przejazdu.

- Działamy w naszych „Małych Ojczyznach”, to znaczy na terenach z których pochodzimy i które dobrze znamy – powiedział kpt. Adam Toczko z 11 batalionu lekkiej piechoty.

Podczas ćwiczenia Terytorialsi współdziałali z szeregiem służb mundurowych oraz instytucji. Żołnierze WOT wspierali też administrację cywilną wykonując m.in. zadania postawione przez wójta gminy Gródek.

- Takie ćwiczenia są konieczne, by owocowały w przyszłości, zwłaszcza, gdyby pojawiła się potrzeba rzeczywistego ratowania współmieszkańców – dodał kpt. Toczko.

W ćwiczeniu z wojskami (tzw. LIVEX) wzięła udział kompania z 11 batalionu lekkiej piechoty.


 


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe