Fortepianowa uczta dla łomżyńskich melomanów

  • 22.11.2018, 11:16 (aktualizacja 03.12.2018, 11:07)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Fortepianowa uczta dla łomżyńskich melomanów
W Białymstoku dobiega końca Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych. Zanim jeszcze jego uczestnicy dowiedzą się komu przypadną laury, zapraszają także łomżyńskich melomanów na spotkanie ze wspaniałą muzyką i maestrią wykonania.
 

W piątek 23 listopada zaplanowane zostały koncerty półfinalistów konkursu: w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopni przy al. Legionów 36 w Łomży o godz. 16:00; w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego przy ul. Wybickiego 1 w Augustowie, godz. 17:30; w Dworku Rodziny Lutosławskich, czyli Muzeum Przyrody w Drozdowie, godz. 18:00.

Idea konkursu powstała z umiłowania tej formy kameralnego muzykowania i od 1999 roku gromadzi co trzy lata międzykulturowe grono w w pianistycznym turnieju duetów.

W konkursie biorą udział zarówno pianiści z wieloletnim stażem gry w duecie, jak i debiutujący w tej elitarnej dziedzinie muzyki.

Każda kolejna edycja Konkursu cieszy się ogromnym zainteresowaniem środowiska muzycznego. Bogaty i interesujący program Konkursu, zawsze entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność, zawiera zarówno utwory obowiązkowe (W.A. Mozarta, F. Chopina, W. Lutoslawskiego), jak i zróżnicowany program dowolny.

W finale bieżącej edycji mamy zaszczyt zaprezentować Scherzo brillante na 2 fortepiany i orkiestrę smyczkową, napisane przez wybitnego polskiego muzyka, Jerzego Maksymiuka, specjalnie dla VI Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych.

Spodziewamy się, że prezentacje konkursowe będą obfitowały w fascynujące kreacje artystyczne i doskonały muzyczny dialog pianistów. Szacowne międzynarodowe Jury hojnie obdarzy najlepszych duecistów i przyzna im przewidziane nagrody regulaminowe oraz pozaregulaminowe”.

Barbara Halska, dyrektor artystyczny Konkursu

Program finałowego etapu VII Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych w Białymstoku.

Finał (III etap )Konkursu

Piątek 23.11.2018 w godz. 18.00-21.00

Opera i Filharmonia Podlaska ul Podleśna 2, Białystok Sala Koncertowa

Próby i przesłuchania finałowe odbywają się w Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, ul. Podleśna 2. Próby z orkiestrą w godzinach 9.30-14.00.

Koncert Laureatów

Sobota 24.11.2018 godz.11.00

OiFP, Sala Koncertowa ul. Podleśna 2, Białystok.

Partnerami Konkursu są:
Opera i Filharmonia Podlaska, Zespół Szkół Muzycznych im.I.J.Paderewskiego w Białymstoku Yamaha, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku,  BIAMAN – Politechnika, PGNiG Obrót Detaliczny SP.z o.o
Sponsorem Konkursu jest: 
T-Matic Grupa Computer Plus Sp.z o o

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe