Obiekty sportowe powstaną w łomżyńskich szkołach

  • 30.11.2018, 14:51 (aktualizacja 30.11.2018, 14:56)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Obiekty sportowe powstaną w łomżyńskich szkołach UM Łomża
Boisko i sala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2, a w planach jeszcze kolejne obiekty sportowe w łomżyńskich szkołach. Władze miasta przy parlamentarnym i rządowym wsparciu zamierzają kontynuować inwestycje w zdrowie i sprawnośc najmłodszych mieszkańców.

- Decyzja o przyznaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowania na budowę boiska i sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 to dobry przedświąteczny prezent dla Łomży, ale przede wszystkim dla społeczności tej szkoły – cytuje portal lomza.pl słowa poseł Bernadety Krynickiej podczas konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie tej placówki, przy wejściu do zamkniętej przez nadzór budowlany dotychczasowej sali gimnastycznej. – Zaspokajanie potrzeb szkół w zakresie zabezpieczenia lekcji wychowania fizycznego jest niezwykle istotne. Dlatego chcę, aby w tej kadencji samorządu takie obiekty powstały również przy szkołach podstawowych nr 4 i 5 – dodał prezydent Mariusz Chrzanowski informując także o planach budowy boisk przy „Budowlance” i „Mechaniaku”.

Jak informuje Urząd Miejski, wniosek dotyczący budowy sali sportowej oraz boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 znalazł się na liście projektów pozytywnie zaopiniowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki do dofinansowana zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Szacowana wartość inwestycji wynosi 5,9 mln zł, z czego otrzymane wsparcie będzie na poziomie niespełna 2,5 mln zł. W ciągu dwóch lat ma powstać boisko o nawierzchni poliuretanowej do piłki ręcznej i mini futbolu oraz sala gimnastyczna, na której będzie można przeprowadzać zajęcia m.in. z siatkówki, koszykówki i tenisa.

- Dziękuję pani poseł Bernadecie Krynickiej za to, że bardzo wspiera nas w działaniach na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej oraz w wielu innych przedsięwzięciach: jak budowa Hali Kultury, budynku Filharmonii czy oświetlenie Teatru. Te inwestycje są możliwe dzięki przychylności pani poseł, która dba o to, żeby nasze miasto znalazło się na liście szczęśliwców z dofinansowaniem – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski na piątkowej konferencji prasowej w Szkole Podstawowej nr 2.

Parlamentarzystka podkreśliła, że stara się wspierać działania podejmowane na terenie całego byłego województwa łomżyńskiego.

- Udaje nam się pozyskiwać środki nie tylko dla Łomży, ale również dla Ziemi Łomżyńskiej, bo rządowe dofinansowanie na budowę sal gimnastycznych otrzymały w tym roku również Jarnuty, Szczepankowo i Stawiski – mówiła, dziękując za pomoc Jarosławowi Stawiarskiemu, który do niedawna był sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a obecnie jest marszałkiem województwa lubelskiego.

Dodała, że inwestycja w SP 2 ma jeszcze duże szanse na wsparcie z PFRON-u, z uwagi na uczące się w SP 2 dzieci z autyzmem. Bernadeta Krynicka zauważyła również, że Łomża i całe województwo podlaskie były zaniedbane pod względem infrastruktury sportowej.

– Powinniśmy stawiać na zdrowie fizyczne, a nie będzie go bez rozwoju kultury fizycznej. W XXI wieku, gdy mamy plagę chorób ze spektrum zaburzeń psychicznych, sport i regularny wysiłek fizyczny jest profilaktyką chorób psychicznych i somatycznych. Musimy dbać o to, by wychować zdrowe społeczeństwo – mówiła podkreślając, że rząd Prawa i Sprawiedliwości stawia na rozwój kultury fizycznej oraz zdrowe społeczeństwo.

W trakcie konferencji prezydent Mariusz Chrzanowski zapowiedział również, że będzie chciał rozstrzygnąć przetarg na Otwarte Strefy Aktywności. Są to ogólnodostępne, bezpłatne strefy sportowo – rekreacyjne, które mają być miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych. W ich skład wchodzą plenerowe siłownie, ogrodzone place zabaw o charakterze sprawnościowym oraz ławki i urządzenia do gier. W Łomży są planowane przy ul. Wojska Polskiego 29, Kazańskiej 9, Wroniej, Dmowskiego 5 oraz Śniadeckiego 16.

– Obecnie analizujemy oferty, które do nas wpłynęły. Chcemy, aby „OSA” były gotowe do połowy maja przyszłego roku – zapowiedział prezydent Mariusz Chrzanowski. Uzyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki wsparcie w wysokości 250 tys. zł jest maksymalnym, jakie miasto na ten cel mogło otrzymać.


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe