Mikołajki u Łomżyńskich Filharmoników

  • 04.12.2018, 11:56 (aktualizacja 04.12.2018, 12:01)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Mikołajki u Łomżyńskich Filharmoników
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza melomanów, tych najmłodszych i tych trochę starszych, na wyjątkowy Mikołajkowy wieczór.

W czwartek 6 grudnia o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się koncert zatytułowany „Przeciąganie struny”. Jako solistki wystąpią Marta Książek (sopran), Joanna Śliwa (wiolonczela) oraz gość specjalny z dalekiej Laponii. Orkiestrę Łomżyńskich Filharmoników poprowadzi Mariusz Smolij.

Mariusz Smolij jest jednym z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia prowadzących orkiestry w Stanach Zjednoczonych i Europie. American Symphony Orchestra League, organizacja z siedzibą w Nowym Jorku, zrzeszająca wszystkie orkiestry symfoniczne w Ameryce Północnej, wyróżniła jego nazwisko na prestiżowej liście najwybitniejszych mistrzów batuty. Dyrygował ponad 120 orkiestrami w 26 krajach, na czterech kontynentach występując na najbardziej prestiżowych estradach koncertowych świata, m. in. nowojorskiej Carnegie Hall, nowojorskim Lincoln Center, Kimmel Center w Filadelfii, ABC Hall w Johannesburgu, Narodowym Centrum Kultury w Pekinie, Sali Concertgebauw w Amsterdamie, Tonehalle w Zurichu, Salle Gaveau w Paryżu oraz narodowych centrach kulturalnych Polski, Czech, Słowacji, Bułgarii, Serbii, Cypru, Niemiec, Austrii, Węgier, Włoch, Meksyku, Kolumbii, Boliwii i Korei Płdn.

Marta Książek w 2016 roku uzyskała tytuł magistra sztuki wokalnej na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. We wrześniu 2018 roku, na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote głosy Mazowsza” otrzymała specjalną nagrodę za najlepsze wykonanie Arii Operowej Mozarta. Występuje z orkiestrami oraz na koncertach kameralnych na terenie całego kraju m.in. Sacrum et Musica w Łomży.

W programie koncertu dzieła między innymi Antonio Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz najpiękniejsze piosenki z bajek Disneya.

Koncert odbędzie się w czwartek 6 grudnia 2018 o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe