Sejmik. Bez kompromisu?

  • 04.12.2018, 14:02 (aktualizacja 04.12.2018, 14:13)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Sejmik. Bez kompromisu? Wrota Podlasia
Na wtorek 4 grudnia zapowiadane były rozmowy z udziałem szefów wszystkich klubów w Sejmiku województwa. Miały doprowadzić do zakończenia paraliżu samorządu. Wygląda na to, że wymiana oświadczeń stron konfliktu (publikujemy je w materiale „Sejmik województwa. Dobra wola i twarde słowa”) nie przybliżyła porozumienia, a wręcz przeciwnie.

Już bowiem we wtorkowe przedpołudnie przewodniczący Sejmiku Karol Pilecki (Koalicja Obywatelska) ogłosił, że III sesja Sejmiku tej kadencji (przerwana przez niego w ubiegłym tygodniu w trakcie jednego z punktów i przy obecności więcej niż połowy radnych) będzie „kontynuowana” dopiero 11 grudnia (też wtorek).

W projekcie porządku obrad nie ma też żadnych śladów „dobrej woli”, np. deklarowanej przez marszałka i przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Artura Kosickiego możliwości wycofania punktu w sprawie odwołania Karola Pileckiego z funkcji przewodniczącego. Pozostały dokładnie te same punkty, które zawierał już wniosek 16 radnych o zwołanie III sesji.

Ponieważ dwa pierwsze (otwarcie obrad i wybór komisjiu skrutacyjnej) udało się przeprowadzić, obrady mają się zacząć od wyboru jednego wiceprzewodniczącego Sejmiku. Jeżeli się to dokona, to dalszy program przewiduje: odwołanie przewodniczącego Sejmiku, wybór przewodniczącego Sejmiku, wybór zarządu województwa i dopiero na koniec wybór pozostałych wiceprzewodniczących Sejmiku. Zapewne jest to pozostawienie „furtki”, aby wśród samorządowych funkcji coś przypadło też opozycji.

Przypomnijmy, że w październikowych wyborach Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w Sejmiku województwa 16 mandatów, Koalicja Obywatelska – 9 i Polskie Stronnictwo Ludowe – 5.


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe