Nie szczędzą krwi

  • 05.12.2018, 09:02 (aktualizacja 05.12.2018, 09:06)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Nie szczędzą krwi ZK Czerwony Bór
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku doceniło wkład funkcjonariuszy Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze w propagowanie idei krwiodawstwa. Na specjalnie zorganizowanej uroczystości otrzymali podziękowania i gratulacje.

Jak przypomina kpt. Dariusz Śmiechowski z zespołu prasowego ZK w Czerwonym Borze, honorowe krwiodawstwo to jednocześnie wspaniała idea oraz niezastąpiona metoda leczenia. Człowiek jest jedynym źródłem tego leku. Oddawanie krwi można traktować jako wprost ratowanie życia ludzkiego. W Polsce jest ono bezpłatne i całkowicie dobrowolne. Zapotrzebowanie na krew i jej składniki jest stale aktualne.

- Funkcjonariusze Służby Więziennej nie pozostają głusi na apele o taką formę pomocy. Na terenie jednostki działa zorganizowany klub honorowych krwiodawców. Regularnie krew oddaje ponad 50 funkcjonariuszy. Akcje honorowego oddawania krwi organizowane są również na terenie jednostki. Tylko w ciągu jednej akcji zorganizowanej pod hasłem „Nasza krew- nasza Ojczyzna” oddali oni ponad 20 litrów krwi – dodaje funkcjonariusz.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z siedzibą w Białymstoku doceniło wkład czerwonoborskiej jednostki w propagowanie idei krwiodawstwa i przekazało specjalne podziękowania, które w imieniu swoim i funkcjonariuszy przyjął dyrektor ppłk Adam Kozioł. Jeszcze w grudniu planowane są kolejne akcje.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe