Czy Łomża wreszcie zostanie Świetlną Stolicą Polski?

 • 7.12.2018, 12:13 (aktualizacja 07.12.2018 12:18)
 • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Czy Łomża wreszcie zostanie Świetlną Stolicą Polski? Energa W ubiegłym roku sprzęt za świetlne mistrzostwo województwa trafił do Łomży
Ruszyła jubileuszowa edycja plebiscytu "Świeć się z Energą" w którym po raz 10. Grupa Energa wybiera najpiękniej świątecznie przystrojone miasta w Polsce i pomaga charytatywnie. Na zwycięskie miasta czekają nagrody o wartości 200 000 zł, które trafią do potrzebujących. Łomża jeszcze konkursu nie wygrala, ale dwukrotnie już okazała się najlepsza w województwie podlaskim, co oznaczało sprzęt AGD za łącznie 20 tysięcy złotych dla najuboższych rodzin.

Jak informuje Grupa Energa, o tytuł najładniej oświetlonych na święta walczą miasta z całej Polski. Najpierw regionalni zwycięzcy plebiscytu miast zostaną wybrani w każdym województwie, a następnie powalczą w ogólnopolskim finale. Do miejscowości nagrodzonych w akcji realizowanej pod patronatem Grupy Energa trafi energooszczędny sprzęt AGD o wartości aż 200 000 zł. Będą to m.in. lodówki, zmywarki, kuchenki i inne praktyczne i nowoczesne urządzenia. O tym, gdzie trafi pomoc zadecyduje 2-etapowe głosowanie.

Jak zgłosić kandydaturę miasta?

Co roku rywalizacja w ramach plebiscytu jest bardzo zacięta i trwa do ostatniego dnia konkursu. Kandydatury miast można zgłaszać od 7 grudnia poprzez 16 serwisów internetowych największych dzienników regionalnych Polska Press Grupy. SMS-owe głosowanie rozpocznie się 14 grudnia. Pierwszy etap zakończy się 7 stycznia 2019 wybraniem mistrzów wojewódzkich. Zmierzą się oni w ogólnopolskim finale, który zakończy się 18 stycznia 2019.

- W tym roku plebiscyt "Świeć się z Energą" odbywa się już po raz 10. i zbiega się z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Zachęcam wszystkich do patriotyzmu i pokazania przywiązania do własnego miasta i regionu – przekazuje Lucjan Brudzyński, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Energa SA. - Akcja Energi łączy zdrową rywalizację z chęcią niesienia pomocy bliźnim. Wybierzmy najładniejsze miejsca w kraju i wspólnie zanieśmy tam dobroczynną pomoc! – dodaje.

Ostatnie dwie edycje plebiscytu wygrywał Zamość, dzięki czemu jego mieszkańcy otrzymali ponad 80 różnych przydatnych urządzeń AGD. Na kolejnych miejscach znalazły się Częstochowa i Starachowice. Wśród zwycięzców tytułu "Świetlnej Stolicy Polski" znaleźli się dotychczas także Połczyn-Zdrój, Bielsko-Biała, Szczecin i Rzeszów.

Które miasto tym razem okaże się zwycięzcą plebiscytu na najładniej oświetlone na Podlasiu? Czy Łomża znowu pokona Bielsk Podlaski, Białystok i inne miasta w województwie? 
Gdzie trafi charytatywne wsparcie? 
Od początku akcji "Świeć się z Energą" charytatywna pomoc trafiła już do podopiecznych z ponad 190 placówek w całej Polsce a całkowita kwota wsparcia przekroczy w tym roku barierę 1 miliona zł. Każdy z 16. zwycięzców wojewódzkiego etapu otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł i prawo walki o tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Miasto, które wygra w finale, otrzyma dodatkową pulę sprzętu o wartości 40 000 zł. Wszystkie nagrody trafią m.in. do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych ale konkretne decyzje dotyczące tego kto powinien otrzymać pomoc podejmować będą włodarze miast. 
Szukamy mistrzów świątecznej fotografii. Plebiscytowi miast towarzyszy konkurs fotograficzny, który adresowany jest nie tylko do osób interesujących się fotografią ale również do amatorów, którzy uwielbiają robić zdjęcia podczas świąt. Organizator wyznaczył pięć kategorii tematycznych: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Ulubiona Szopka. Jury konkursu, pod przewodnictwem Lidii Popiel, fotografki i ambasadorki „Świeć się z Energą”, będzie doceniać przede wszystkim kreatywność. Na autorów najlepszych zdjęć czekają wspaniałe nagrody o wartości 40 tysięcy złotych m.in. aparaty fotograficzne, bony do sklep.energa.pl oraz weekend w hotelu w Gdańsku dla dwóch osób. Nagrody można zdobyć również walcząc o głosy internautów. W głosowaniu, które potrwa od 14 grudnia do 18 stycznia w każdym z województw wybrane zostaną trzy najlepsze zdjęcia i nagrodzone bonami do sklep.energa.pl
Konkurs na Instagramie 
W ramach „Świeć się z Energą” miłośnicy mediów społecznościowych i fotografii mobilnej będą mogli rywalizować na Instagramie (https://www.instagram.com/swiec_sie/). Spośród zdjęć zamieszczonych i oznaczonych #SwiecSiezEnerga jury nagrodzi nowoczesnymi smartphonami 3 zwycięzców, a 10 wyróżni bonami na zakupy w sklep.energa.pl. 
Aktualne informacje na temat akcji „Świeć Się” znajdziecie na Facebooku (https://www.facebook.com/swiecsie/). 
Współorganizatorami i partnerami X edycji akcji "Świeć się z Energą"
są: Grupa Energa, Grupa Polska Press, spółka Energa Oświetlenie oraz
oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl (http://sklep.energa.pl) 
Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce.
fot. Karol Przybyła 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe