Świetnie pływają Terytorialsi

  • 7.12.2018, 13:11 (aktualizacja 07.12.2018 13:17)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Świetnie pływają Terytorialsi
Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zdobyli srebrny medal na Mistrzostwach Wojska Polskiego w Pływaniu. Jak podkreśla por. Łukasz Wilczewski, rzecznik prasowy 1 PBOT, jest to pierwszy medal Wojsk Obrony Terytorialnej w zawodach tej rangi.

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Pływaniu odbyły się w listopadzie w Zakopanem. Do reprezentacji WOT z 1PBOT zostali powołani: ppor. Paweł Józefiak, szer. Piotr Car i szer. Mariusz Domitrz. Dwaj pierwsi wspólnie z kpt. Michałem Lachowiczem
(3 Podkarpacka Brygada OT) i szer. Sebastianem Waliszkiem (9 Łódzka Brygada OT) zdobyli srebro w sztafecie 4 x 50 metrów stylem dowolnym.

Sukces jest tym większy, że - jak podkreślają żołnierze - mistrzostwa miały wysoki poziom sportowy. W zawodach startowali m.in. byli olimpijczycy oraz ustanowiono kilka rekordów Polski.

Ppor. Paweł Józefiak pełni zawodową służbę wojskową w 14 batalionie lekkiej piechoty w Bielsku Podlaskim. Ukończył wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Łódzkim. Jest ratownikiem wodnym.

Szer. Piotr Car jest żołnierzem OT w 11 batalionie lekkiej piechoty. Karierę sportową zaczynał w szkole podstawowej właśnie od pływania. Obecnie bardziej skupia się jednak na kolarstwie górskim. Piotr jest mistrzem województwa podlaskiego w maratonie 60 km.

Szer. Mariusz Domitrz również pełni Terytorialna Służbę Wojskową w 11 batalionie lekkiej piechoty. Trenuje triathlon. W tym roku reprezentował WOT także na Mistrzostwach Wojska Polskiego w Biegach Przełajowych.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe