Dzieci i młodzież kolędują najpiękniej

  • 10.12.2018, 06:16 (aktualizacja 10.12.2018, 06:24)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Dzieci i młodzież kolędują najpiękniej ROK
Na scenie uśmiechnięci artyści, na widowni gryzący palce z przejęcia rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie, przyjaciele. "Hej, kolęda..." albo "Zarozumiała bombeczka", czyli absolutna świąteczna klasyka na zmianę z nowymi piosenkami dobrymi na świąteczny czas.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży po raz 8. zaprosił dzieci i młodzież z Łomży oraz powiatu łomżyńskiego do udziału w Festiwalu Piosenki Świątecznej "Gwiazdkowe Nutki 208". Na scenie zaprezentowało się około 70 solistów (głównie solistek) i niewielkich zespołów. Były to dzieci m. in., z łomżyńskich przedszkoli 9, 10, "Wesołe Słoneczko", szkół podstawowych w Łomży, Jedwabnem, Piątnicy, Jarnutach, Kupiskach, Śniadowie, ćwiczące w ośrodkach kultury , np. łomżyńskim MDK - DŚT.

Rozśpiewanej imprezie towarzyszył w ROK przedświąteczny jarmark z wszystkim, co pomoże udekorować choinkę i cały dom, a także da się umieścić pod choinką.  

Wykonawcy nie zapewnili  jurorom - Remigiusz Danelczyk, Katarzyna Szmitko, Sławomir Śledziewski - łatwego wyboru. Wszyscy dali z siebie wszystko. Oto laureaci.    

W kategorii przedszkolaków: I nagroda – Ksawery Dużyński,  II nagroda – Marek Kalina, III nagroda – Wiktoria Nieszczółkowska, wyróżnienia - Ewa Czornak, Lena Błaszczak, Julia Bajkiewicz.

W kategorii klas I-III: I nagroda – Olga Szlesińska, II nagroda – Dominika Pogroszewska, III nagroda – Anna Dziewa, wyróżnienia - Anastazja Duchnowska,  Amelia Piotrowska, Julia Goc, Zuzanna Skopek.

W kategorii klas IV-VI: I nagroda – Karolina Nowocińska, II nagroda – Aleksandra Sokołowska, III nagroda – Patrycja Chyl,  wyróżnienia - Oliwia Szmitko,  Konrad Kowalewski, Gabrysia Zubrzycka,  Maja Niksa.

W kategorii klas VII, VIII SP, szkół gimnazjalnych oraz szkół średnich: I nagroda – Laura Narolewska,  II nagroda – Emilia Sobocińska,  III nagrody – Lidia Czajkowska oraz Izabela Modzelewska, wyróżnienia - Wiktoria Rutkowska, Natalia Szabłowska, Sylwia Filter, Mateusz Niksa.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe