Smak Wietnamu koło Łomży

  • 10.12.2018, 13:07 (aktualizacja 10.12.2018, 13:11)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Smak Wietnamu koło Łomży
O niezwykle ciekawym spotkaniu kulinarnym dwóch kultur w zajeździe Via Baltica koło Łomży poinformował nas zaprzyjaźniony z redakcją Emilian Kudyba. Tematem były dania wigilijne inspirowane kuchnią wietnamską .

Inicjatorami wydarzenia byli właściciele obiektu Wioletta i Krzysztof Mroczkowscy, a moderował je właśnie Emilian Kudyba.

Jak podkreśla, kuchnia wietnamska to mnogość smaków i zapachów. Powstała z połączenia kilku różnych kuchni świata, ale przede wszystkim jest osadzona w tradycji południowo - wschodniej Azji z chińskimi naleciałościami oraz wpływem kuchni francuskich kolonizatorów.

- W przygotowaniu potraw bazuje się przede wszystkim na białym ryżu, ale w jakich formach! W kuchni tej odnajdziemy ryżowe: zupki, naleśniki, papier jadalny, ciasta i słodycze. Kuchnia wietnamska to również świeża zielenina i przyprawy, słodki sos rybny z ostrymi papryczkami i grillowane mięsa - zachwyca się Emilian Kudyba.

Na początku spotkania warszawski restaurator, gość wieczoru ,Vu Anh Tuan, bardzo ciekawie opowiadał o kulturze Wietnamu. Następnym punktem był prowadzony przez jego małżonkę pokaz gotowania oraz wtajemniczenie w sztukę kulinarną Wietnamu i wreszcie degustacja.

Smaki i kolory dalekiego Wietnamu zostały entuzjastycznie przyjęte przez uczestników panelu.

- Należy oczekiwać, że w niedalekiej przyszłości  w jadłospisie przyległego do hotelu Bistra pojawią się dania inspirowane kuchnią wietnamską - dodaje Emilian Kudyba.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe