SumoMasters na podium w Estonii

  • 11.12.2018, 14:45 (aktualizacja 11.12.2018, 14:50)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
SumoMasters na podium w Estonii Politechnika Białostocka
Drugie i trzecie miejsce wywalczyli studenci Politechniki Białostockiej w finałach międzynarodowych zawodów robotycznych Robotex. Rywalizacja odbywała się w stolicy Estonii, Tallinie, na przełomie listopada i grudnia.

Drużyna SumoMasters w składzie: Piotr Wasilewski, Marcin Dziubek, Łukasz Kotarski i opiekun merytoryczny dr inż. Rafał Grądzki zabrała na zawody cztery swoje konstrukcje: Masakrator, Speedster, Ace oraz Javelin.

Roboty Javelin oraz Ace awansowały z fazy grupowej. W finałowej Javelin pokonał robota łotewskiego oraz swego „brata” Ace’a. W walce o 1. miejsce uległ jednak najlepszej rumuńskiej konstrukcji – robotowi Cheetah. Ostatecznie Javelin zajął miejsce drugie, a robot Ace miejsce trzecie.

To kolejny sukces studentów zespołu SumoMasters – mistrzów świata w konstruowaniu i walkach robotów na ringu. Studenci Wydziału Mechanicznego PB zdobywali już miejsca na podium na międzynarodowych zawodach robotycznych w Chinach, Stanach Zjednoczonych i Rumunii.

Wsparcie finansowe na budowę i udoskonalanie swoich konstrukcji oraz na udział w zawodach drużyna otrzymała w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Najlepsi z najlepszych! 3.0.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe