Choinkę ubrać czas z Ivaylą Żivkową i Galerią Sztuki Współczesnej

  • 11.12.2018, 14:52 (aktualizacja 11.12.2018, 14:56)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Choinkę ubrać czas z Ivaylą Żivkową i Galerią Sztuki Współczesnej
Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży serdecznie zaprasza w środę 12 grudnia 2018 roku, o godz. 18.00 na otwarcie wystawy „Choinkę ubrać czas”. Składają się na nią prace dzieci w wieku od 5 do 12 lat uczestniczących w Kursie estetyki i kreatywności – autorskim projekcie edukacyjnym Ivayli Żivkowej, zapoczątkowanym w 2012 roku.

Od 2 lat artystka realizuje go we współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej. Wystawa czynna do 16 stycznia 2019 roku.

Młodzi pasjonaci plastyki spotykają się dwa razy w miesiącu w galerii – miejscu profesjonalnych wystaw, które sprzyja kontemplacji sztuki i własnej aktywności twórczej. W inspirującym otoczeniu dzieci uczą się malować, rysować, szyć, wyszywać, tworzyć dekoracyjną i użytkową ceramikę oraz inne unikalne przedmioty. Zajęcia pozwalają im zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia oraz kształtują gust i wrażliwość estetyczną.

Efekty pracy pokazane na wystawie mile zaskakują. Wykonane z dużą inwencją i zaangażowaniem prace malarskie, rysunki, ceramiczne aniołki, filiżanki, miseczki, koszyczki, dzwonki, ozdoby na choinkę i kartki okolicznościowe oraz dekoracyjne poduszki i obrusy tworzą w galerii świąteczny klimat i wróżą ciekawą przyszłość ich autorom.

A oto oni: Zofia Antecka, Lena Cendrowska, Gabriela Chojnowska, Blanka Maja Danielewska, Michał Dembowski, Marianna Dobrowolska, Magdalena Kalinowska, Lena Konert, Alicja Lutostańska, Anna Mościcka, Dominika Nadolna, Gabriela Nadolna, Kornelia Podeszwa, Marcelina Pruszko, Michalina Siedlanowska, Dominika Siwik, Julia Sokołowska, Lena Sokołowska, Natalia Stypułkowska i Aleksandra Zapert.

W styczniu rozpoczyna się także nowa edycja Kursu estetyki i kreatywności. Na zainteresowanych czekamy w galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży. Oferujemy również inne zajęcia edukacyjne. Są to warsztaty z plastyką współczesną pod hasłem „SZTUKAmy” według pomysłu Natalii Tułowieckiej. Obecnie uczestnicy „przerabiają” I część zapoznając się z dadaizmem, pop-artem i sztuką poczty. Autorka tak dobrała tematy, by uzupełniały szkolny program plastyki, a jednocześnie stanowiły zachętę do kreatywnej zabawy.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe