Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Choinkę ubrać czas z Ivaylą Żivkową i Galerią Sztuki Współczesnej

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży serdecznie zaprasza w środę 12 grudnia 2018 roku, o godz. 18.00 na otwarcie wystawy „Choinkę ubrać czas”. Składają się na nią prace dzieci w wieku od 5 do 12 lat uczestniczących w Kursie estetyki i kreatywności – autorskim projekcie edukacyjnym Ivayli Żivkowej, zapoczątkowanym w 2012 roku.
Choinkę ubrać czas z Ivaylą Żivkową i Galerią Sztuki Współczesnej

Od 2 lat artystka realizuje go we współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej. Wystawa czynna do 16 stycznia 2019 roku.

Młodzi pasjonaci plastyki spotykają się dwa razy w miesiącu w galerii – miejscu profesjonalnych wystaw, które sprzyja kontemplacji sztuki i własnej aktywności twórczej. W inspirującym otoczeniu dzieci uczą się malować, rysować, szyć, wyszywać, tworzyć dekoracyjną i użytkową ceramikę oraz inne unikalne przedmioty. Zajęcia pozwalają im zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia oraz kształtują gust i wrażliwość estetyczną.

Efekty pracy pokazane na wystawie mile zaskakują. Wykonane z dużą inwencją i zaangażowaniem prace malarskie, rysunki, ceramiczne aniołki, filiżanki, miseczki, koszyczki, dzwonki, ozdoby na choinkę i kartki okolicznościowe oraz dekoracyjne poduszki i obrusy tworzą w galerii świąteczny klimat i wróżą ciekawą przyszłość ich autorom.

A oto oni: Zofia Antecka, Lena Cendrowska, Gabriela Chojnowska, Blanka Maja Danielewska, Michał Dembowski, Marianna Dobrowolska, Magdalena Kalinowska, Lena Konert, Alicja Lutostańska, Anna Mościcka, Dominika Nadolna, Gabriela Nadolna, Kornelia Podeszwa, Marcelina Pruszko, Michalina Siedlanowska, Dominika Siwik, Julia Sokołowska, Lena Sokołowska, Natalia Stypułkowska i Aleksandra Zapert.

W styczniu rozpoczyna się także nowa edycja Kursu estetyki i kreatywności. Na zainteresowanych czekamy w galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży. Oferujemy również inne zajęcia edukacyjne. Są to warsztaty z plastyką współczesną pod hasłem „SZTUKAmy” według pomysłu Natalii Tułowieckiej. Obecnie uczestnicy „przerabiają” I część zapoznając się z dadaizmem, pop-artem i sztuką poczty. Autorka tak dobrała tematy, by uzupełniały szkolny program plastyki, a jednocześnie stanowiły zachętę do kreatywnej zabawy.


Podziel się
Oceń

Komentarze