Kamień węgielny w łomżyńskiej strefie

  • 13.12.2018, 01:06 (aktualizacja 13.12.2018, 01:10)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Kamień węgielny w łomżyńskiej strefie UM Łomża
Wmurowanie kamienia węgielnego dokonane przy udziale m. in. nowego wicemarszałka województwa Marka Olbrysia oraz prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, rozpoczęło jedną z większych inwestycji w Podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łomży. Za około rok z zakładu firmy Greenvit przy ulicy Akademickiej wyruszą do odbiorców najwyższej jakości ekstrakty roślinne. Zatrudnienie w fabryce znajdzie 50 osób.

Jak przekazuje Urząd Miejski, Greenvit Sp. z o. o. to firma rodzinna założona w 2010 r. w Zambrowie. Tworzą ją specjaliści z zakresu biotechnologii, produkcji oraz handlu ekstraktami roślinnymi i surowcami naturalnymi.

- Specjalizujemy się w produkcji ekstraktów roślinnych z przeznaczeniem dla przemysłu spożywczego, suplementów diety, a docelowo również farmacji. Produkujemy wyciągi z polskich ziół i roślin – opowiada o firmie Rafał Pietruszyński, prezes Greenvit Sp. z o. o. W rozwijaniu działalności pomaga mu jeszcze dwóch braci: Kamil i Piotr oraz siostra Ewa.

- Ta inwestycja ogromnie cieszy, bo przyczyni się do rozwoju naszego miasta. Powstaną nowe miejsca pracy, co jest bardzo ważne. Budujące jest również to, że inwestorami są młodzi lokalni przedsiębiorcy. Mam nadzieję, że to będzie przykład dla innych, że tu w Łomży można się realizować i prowadzić biznes – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który ponad 2,5 roku temu zdecydował o obniżeniu o 40% cen działek w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Okazało się to przysłowiowym strzałem w "dziesiątkę". Wszystkie tereny zostały sprzedane, a ich łączna powierzchnia to blisko 7,7 ha.

Prace mają zakończyć się w listopadzie przyszłego roku, zaś produkcja ma ruszyć na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2020 r. Koszt całej inwestycji wynosi około 18 mln zł, z czego 50 proc. tej sumy stanowią środki z RPO WP 2014-2020.

- Jestem przekonany, że będziecie Państwo takim "krwiobiegiem" działalności przedsiębiorczej w tym mieście – podsumował wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe