Kolno. Pierwszy odcinek dla kierowców

  • 13.12.2018, 12:28 (aktualizacja 13.12.2018, 12:32)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Kolno. Pierwszy odcinek dla kierowców GDDKiA
Pierwszy odcinek przebudowywanej drogi krajowej nr 63, czyli w granicach miasta ulicy Wojska Polskiego, został udostępniony kierowcom. Zmodernizowany fragment wymaga jeszcze ostatniej, ścieralnej warstwy nawierzchni, ale to zaplanowane jest na przyszły rok.

Jak podkreśla Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ruch na pierwszym fragmencie – około 200 metrów - został dopuszczony po pół roku rozpoczęciu przebudowy drogi krajowej nr 63 w Kolnie. Cały ten odcinek liczy sobie niemal 2,5 km.

GDDKiA przypomina też, że przejście przez Kolno, to właściwie przebudowa głównej ulicy w mieście, która prowadzi przez zwartą zabudowę z bliskim usytuowaniem budynków przy granicy pasa drogowego. Zakres prac obejmuje więc nie tylko wybudowanie nowej konstrukcji drogi o nawierzchni asfaltowej - przystosowanej do obciążeń nawierzchni do 115 kN/oś, ale również przebudowę kolidującej podziemnej infrastruktury technicznej, chodników, zatok autobusowych i ścieżki rowerowej.

Roboty prowadzone są na całym modernizowanym odcinku. Ich zaawansowanie - po pół roku prac - szacowane jest na około 30 proc., przy czym najwięcej wykonano w zakresie przebudowy instalacji energetycznych, sanitarnych i teletechnicznych. Udało się też wybudować około 200 metrów jezdni, po której – mimo braku warstwy ścieralnej - odbywa się już ruch w obu kierunkach.

Zgodnie z umową - do 30 września przyszłego roku - „Przejście przez Kolno” ma być gotowe. Koszt inwestycji to 27 mln zł. Zadanie realizowane jest w systemie „Projektuj i buduj”. Umowę z wykonawcą - Konsorcjum PBK Łomża – GDDKiA podpisała w lutym ubiegłego roku. Po etapie projektowania, 18 maja inwestor przekazał plac budowy wykonawcy.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe