W Nowogrodzie Dzień Świąteczny

  • 17.12.2018, 18:03 (aktualizacja 17.12.2018, 18:15)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
W Nowogrodzie Dzień Świąteczny UM Nowogród
To już tradycja, że przed świętami Bożego Narodzenia Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oddział w Nowogrodzie organizuje Dzień Świąteczny. Współorganizatorami spotkania jest Gmina Nowogród, Zespół Szkół Samorządowych w Nowogrodzie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne.

Jak przekazuje Karol Babiel z nowogrodzkiego magistratu, uroczystość rozpoczęła Msza Święta pod przewodnictwem Tadeusza Bronakowskiego, biskupa pomocniczego diecezji łomżyńskiej. Po wspólnej modlitwie mieszkańcy oraz zaproszeni goście zgromadzili się w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Samorządowych w Nowogrodzie. Przybyłych na opłatkowe spotkanie przywitał Grzegorz Palka - burmistrz Nowogrodu, Tadeusz Góralczyk - wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, oddział w Nowogrodzie oraz Bogumiła Rybicka - dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie.

Część artystyczną rozpoczął akcent nawiązujący do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Setka dzieci zaśpiewała kolędy. Najpierw uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaśpiewali kolędę "Wśród nocnej ciszy", a następne przedszkolaki - "Przybieżeli do Betlejem".

Czasy mamy inne, ale przesłanie "Opowieści Wigilijnej" Charlesa Dickensa jest nadal aktualne. O tym, co jest w życiu ważne i jak człowiek zmienia się w dzień Bożego Narodzenia pokazali uczniowie w jasełkach pod kierunkiem nauczycieli Elżbiety Korwek i Grażyny Ziarno przy akompaniamencie Sławomira Bączka.

Po części artystycznej przyszedł czas na życzenia, które złożyli organizatorzy Dnia Świątecznego, a także zaproszeni goście m.in. Bernadeta Krynicka - poseł na Sejm RP, Maria Dziekońska - wicestarosta łomżyński oraz Zenon Białobrzeski radny powiatu.

Biskup Tadeusz Bronakowski pobłogosławił opłatki oraz życzył mieszkańcom gminy Nowogród spokojnych i rodzinnych świąt. Wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Dzień Świąteczny zakończyła wieczerza wigilijna przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Nowogród.

W holu przed wejściem na halę widowiskowo-sportową można było podziwiać prace bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe