Patriotycznie o przedsiębiorczości

  • 18.12.2018, 14:15 (aktualizacja 18.12.2018, 14:25)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Patriotycznie o przedsiębiorczości SP7 Łomża
Szkoła to nie tylko kartkówki, klasówki, ale również nauka biznesu. Dwudziestu dziewięciu młodych przedsiębiorców ze Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży pod kierunkiem Anety Biedrzyckiej i Danuty Kalskiej poznawało meandry polskiej przedsiębiorczości.

Od października do grudnia 2018 roku „Siódemka” realizowała projekt dofinansowany w ramach konkursu grantowego Narodowego Banku Polskiego My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy.

Podczas spotkań uczniowie zapoznali się z historią powstania II Rzeczpospolitej Polskiej i kształtowania się jej granic, a także z najważniejszymi problemami gospodarczymi odrodzonego państwa. Poznali sylwetki wybitnych przedsiębiorców żyjących w tym okresie oraz wykonywali prace multimedialne na temat ich osiągnięć. Najczęściej wybieraną postacią był Hipolit Cegielski. Młodzież uczestniczyła w spotkaniu z bankowcem, Anną Cichońską.

„Siódemkowicze” mieli też okazję pobawić się w modelarzy i stworzyć miniaturowe modele z osiągnięć polskiej techniki, np. transatlantyku Batory, samolotu Iskra.

Jednym z punktów programu była wycieczka do stolicy.

- Wyjazd dostarczył młodzieży wielu niezapomnianych wrażeń i pozostanie na długo w ich pamięci.Zwiedzaliśmy Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego. Byliśmy w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej – przekazują nauczycielki. Na uczniach duże wrażenia zrobiła "demokracja w praktyce", czyli oglądane na żywo obrady Sejmu.

- Poznaliśmy historię sejmowego budynku. Mogliśmy zająć miejsca w sali sejmowej, dotrzeć do miejsc znanych z relacji telewizyjnych – opowiadają uczestnicy wycieczki.

Opiekunki młodzieży także cieszą się z realizacji projektu.

- Wizyta w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego pozwoliła uczniom zapoznać się z historią powstawania pieniądza – mówi Aneta Biedrzycka.- Ponad 10-kilogramowy ciężar sztabki złota we własnych rękach na pewno utkwił nam wszystkim w pamięci – dodaje Danuta Kalska.

Czy w przyszłości wśród uczestników projektu znajdzie się znany przedsiębiorca? Czy Hipolit Cegielski i inni twórcy polskiej gospodarki zyskali swoich następców?

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe