Regionalny Program Operacyjny: pierwsze decyzje nowego zarządu

  • 20.12.2018, 13:20 (aktualizacja 20.12.2018, 13:27)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Regionalny Program Operacyjny: pierwsze decyzje nowego zarządu Muzeum Przyrody Drozdowo Dwór Lutosławskich, czyli siedziba Muzeum Przyrody, to kulturowa i historyczna "perła" Ziemi Łomżyńskiej
Ziemia Łomżyńska znalazła się w centrum zainteresowania nowego Zarządu Województwa Podlaskiego, który podjął pierwsze decyzje dotyczące Regionalnego Programu Operacyjnego.

Na swym, już wpełni roboczym, posiedzeniu Zarząd Województwa przyznał dofinansowanie na remont Muzeum Przyrody w Drozdowie i aktywizację zawodową mieszkańców gmin Łomża, Piątnica, Śniadowo, Miastkowo i Wizna.

Jak informują służby prasowe Urzędu Marszałkowskiego, Muzeum Przyrody w Drozdowie, a dokładnie południowa fasada budynku, w którym mieści się placówka, przejdzie remont. Na ten cel Zarząd Województwa przyznał 177,4 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (wartość projektu to 272,7 tys. zł).

Z kolei „Logos” Centrum Edukacyjne, wspólnie z partnerami – gminą Piątnica i Placówką Kształcenia Ustawicznego "Logos" - pomogą mieszkańcom gmin Łomża, Piątnica, Śniadowo, Miastkowo i Wizna w powrocie na rynek pracy. Projekt „Lepsze perspektywy” obejmie 22 osoby, nieaktywne zawodowo, w tym m.in. o niskich kwalifikacjach czy po 50. roku życia. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać np. ze wsparcia psychologicznego, doradztwa zawodowego, szkoleń i kursów zawodowych (opiekun medyczny, elektryk, spawacz, usługi krawieckie). Dofinansowanie z RPOWP wyniesie ponad 400 tys. zł.

Oba projekty będą realizowane na terenie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Sąsiedzi” i zostały wybrane w konkursach dla lokalnych społeczności.


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe