Zambrowskie mosty przejezdne

  • 21.12.2018, 14:20 (aktualizacja 21.12.2018, 14:25)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Zambrowskie mosty przejezdne GDDKiA
Ruch bez ograniczeń został puszczony kilka dni temu na odremontowanych mostach w Zambrowie w ciągu drogi krajowej nr 63 – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Kapitalny remont obu konstrukcji nad rzeką Jabłonka w Zambrowie kosztował w sumie około 8,5 mln. zł. Zadania zrealizowane zostały w ciągu pół roku dla rozebranego i zbudowanego od nowa mostu na ul. Łomżyńskiej, a rok potrwał remont „pod ruchem”, czyli na ul. Kościuszki. Obecnie trwają już tylko prace wykończeniowe i porządkowe.

Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu nad Jabłonką na drodze krajowej nr 63 rozpoczęła się pod koniec czerwca 2018 roku. Z uwagi na stan techniczny konieczne było rozebranie starej przeprawy i wykonanie, praktycznie od podstaw, nowej, która spełnia warunki przejazdu dla wszystkich pojazdów dopuszczonych do ruchu (nośność 50 ton). Przywrócony został już pełny ruch drogowy i pieszy na wybudowanym obiekcie. Ogólna wartość robót: 5,7 mln. zł.

Z kolei przebudowa mostu nad innym odcinkiem Jabłonki na drodze krajowej nr 63 przy ul. Kościuszki, ruszyła w grudniu 2017 roku.

Zakres prac obejmował nowy ustrój niosący i wzmocnienie podpór – informuje GDDKiA. Teraz obiekt spełnia warunki przejazdu dla wszystkich pojazdów dopuszczonych do ruchu (nośność 50 ton) . Koniec utrudnień, m.in. „wahadła” i przywrócenie pełnego ruchu drogowego oraz pieszego już nastąpiło. Ogólna wartość robót: 2,7 mln. zł


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe