Bożonarodzeniowe dary serc uczniów „WETY”

  • 21.12.2018, 15:17 (aktualizacja 21.12.2018, 15:24)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Bożonarodzeniowe dary serc uczniów „WETY” ZSWiO nr 7
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas - czas, w którym możemy sprawić, że na twarzach innych zagości bezcenny uśmiech. Dlatego też dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSWiO nr 7 w Łomży postanowili dać radość innym, organizując całą serię akcji charytatywnych.

Jak zaznacza dyrektor szkoły pani Bogumiła Olbryś: "Takie akcje uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś, komu trzeba pomóc, uczą pokory, empatii, a podjęte działania uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, pokazują, że wspólnie możemy zrobić więcej".

Jak informuje szkolna społeczność, w ZSWiO nr 7 w Łomży odbyła się akcja charytatywna - "WETA rozumie, WETA pomaga"- mająca na celu zbiórkę środków finansowych na hipoterapię dla osób niepełnosprawnych. Akcja została zorganizowana w ramach projektu WOLiderzy, w którym biorą udział organizatorki - Justyna Gomółka i Izabela Bągard z klasy IIe, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Quźnia Dzieciom. Uczennice współpracowały z większością łomżyńskich szkół średnich, dzięki czemu konto pomocy osobom niepełnosprawnym zasiliła kwota 800 zł.

Społeczność "WETY" wsparła także naszych rodaków, mieszkających na Białorusi. Podopieczni księdza Tadeusza Kowalskiego z miejscowości Dokszyce i Bieholin otrzymali paczki od Świętego Mikołaja. Nie zapomnieliśmy także o dzieciach z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży, które obdarowaliśmy uśmiechem i paczkami.

Mając na względzie dobro "braci mniejszych" przeprowadziliśmy na terenie szkoły zbiórkę karmy dla Stowarzyszenia "Wszystkie Zwierzęta Duże i Małe" oraz dla schroniska "Canis".

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe