Król puszczy świeci na S8

  • 31.12.2018, 16:12 (aktualizacja 31.12.2018, 16:31)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Król puszczy świeci na S8
Jest wielobarwny i z całą pewnością widać go z daleka. Do tego korzysta z natury. Mowa nowym witaczu województwa podlaskiego, który pojawił się na trasie S8.

Logo województwa, kolorowy żubr, zasilany energią słoneczną pojawił się przy przebudowanej drodze ekspresowej S8 Warszawa – Białystok, w miejscowości Wyszomierz Wielki.

- Montaż nowego witacza nie był łatwy. Ośmiometrowa, stalowa, ważąca prawie pół tony konstrukcja wymagała odpowiedniego przygotowania i transportu. Witacz nie wymaga podłączenia do prądu. Zgodnie z hasłem „Podlaskie Zasilane Naturą” żubra zasila energia słoneczna. Dwa panele słoneczne wystarczą do tego, aby pikselowy król puszczy mógł świecić także w nocy, by nikt nie miał wątpliwości, że wjeżdża na Podlasie – czytamy na portalu wrotapodlasia.pl

To nie jedyny witacz, który ma oznajmiać podróżnym, że o to goszczą właśnie w Podlaskiem. Jak informują władze samorządu  kolejne witacze mają pojawić się także w przyszłym roku na granicach województwa przy drogach o największej częstotliwości ruchu.

Witacz powstał na zamówienie Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe