czwartek, 28 marca 2024 17:32

Brązowy dublet młodego tenisisty

Wiktor Kosowski zawodnik UKS Return Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym, zajął trzecie miejsce miejsce w singlu i trzecie w grze deblowej w Turnieju Tenisa Kadetów (chłopcy do lat 16) w Warszawie.
Wiktor Kosowski

Autor: UKS Return

Jak informuje Tomasz Waldziński z UKS Return, w zawodach wystartowało 26 tenisistów a organizatorem imprezy było Centrum Tenisowe „Prestige” Warszawa.
Wiktor pierwszy mecz wygrał z Cezarym Lasotą (Fundacja Tennis Pro Warszawa) 6:0 6:2. W kolejnej rundzie zmierzył się z turniejową „dwójką”, czyli Jakubem Tomczykiem (UKT Radość 90 Warszawa) i pokonał go 6:3 6:2. W meczu o finał nasz zawodnik po wyrównanej walce uległ Janowi Piotrowskiemu (UKS Okęcie Sport Warszawa) 6:7 (6) 2:6.
W grze podwójnej Wiktor wspólnie z Rafałem Murawskim (Fundacja Eurotenis Łódź) zajęli również miejsce.
- To dobry wynik w tej kategorii wiekowej. Nasz tenisista od tego roku gra wśród kadetów, a to wiąże się z rywalizacją ze starszymi zawodnikami. Jesteśmy dobrej myśli przed  kolejnymi zawodami - Tomasz Waldziński.