Cezary Kisiel nie jest już dyrektorem WORD w Łomży

  • 03.01.2019, 14:29 (aktualizacja 03.01.2019, 15:09)
  • www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Cezary Kisiel nie jest już dyrektorem WORD w Łomży
Zarząd województwa na ostatnim w minionym roku posiedzeniu, zdecydował o odwołaniu ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży, Cezarego Kisiela. Podobny los podzielili także dyrektorzy wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego w Białymstoku i Suwałkach.

Zarząd uzasadnił swoją decyzję niezadowalającą dynamiką rozwoju ośrodków, zwłaszcza w zakresie dotychczasowych i planowanych inwestycji a także spadkiem przychodów we wszystkich trzech placówkach.

Cezary Kisiel nie zgadza się jednak z powodami odsunięcia go od dyrektorskiego fotela. Poniżej publikujemy oficjalne oświadczenie.

 

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do komunikatu po posiedzeniu Zarządu Województwa Podlaskiego w dniu 31.12.2018 r. opublikowanego w dniu dzisiejszym (02.01.2018 przyp. własny) na stronie www.wrotapodlasia.p (rozesłanego do mediów), a dotyczącego powodów odwołania Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w województwie podlaskim, pragnę przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.

Stwierdzenie, będące oficjalnym uzasadnieniem odwołania m. in. mojej osoby z funkcji Dyrektora WORD w Łomży, zawarte w powyższym komunikacie cyt:” Zarząd uzasadnił swoją decyzję  niezadowalającą dynamiką rozwoju ośrodków, zwłaszcza w zakresie dotychczasowych i planowanych inwestycji a także spadkiem przychodów we wszystkich trzech placówkach”, jest niezgodne z prawdą.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży, pod moim kierownictwem (2017 i 2018), nie odnotował żadnego spadku przychodów, a wręcz przeciwnie, przychody zwiększyły się znacząco: I tak:

 

ROK

PRZYCHÓD

2014

5 135 525,68 zł

2015

6 044 031,10 zł

2016

6 121 895,95 zł

2017

6 539 126,45 zł

2018

6 897 213,10 zł

 

Po drugie, odnosząc się do zarzutu niezadowalającej dynamiki rozwoju ośrodków, zwłaszcza w zakresie dotychczasowych i planowanych inwestycji, pragnę poinformować, że Zarząd Województwa Podlaskiego, po rozpatrzeniu wniosku Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży, zaakceptował w dniu 19 czerwca 2018 roku zadanie inwestycyjne pod nazwą: Budowa placu manewrowo – egzaminacyjnego z układem komunikacji kołowej i pieszej wraz z zagospodarowaniem terenu, budową urządzeń infrastruktury technicznej z elementami wyposażenia placu, budową dwóch wiat przystankowych, budową ogrodzenia, budową przyłącza kanalizacji deszczowej wraz z doziemnymi instalacjami kanalizacji deszczowej, elektrycznej oraz oświetlenia zewnętrznego, a także przebudową części istniejącego budynku dydaktyczno – administracyjnego wraz z instalacjami wewnętrznymi przy ul. Zjazd w Łomży, jak również budową elektroenergetycznej napowietrznej i kablowej linii średniego napięcia sn 15kv oraz rozbiórką elektroenergetycznej napowietrznej linii średniego napięcia sn 15kv przy ul. Zjazd w Łomży. Budowa nowego placu pozwoli na przeprowadzenie znacznie większej ilości egzaminów, jak również pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na egzamin. Oddana do użytku nowa inwestycja, wpłynie na dalszy dynamiczny wzrost przychodów WORD w Łomży.

Z poważaniem,

Cezary Kisiel”


 

Nowi szefowie podlaskich WORD będą powołani w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Do tego czasu placówkami zarządzać będą obecni zastępcy dyrektorów.

www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Łomżyniak
Łomżyniak 04.01.2019, 08:58
Normalna kolej rzeczy PIS rządzi więc PO musi odpadać powoli.
WIZNA
WIZNA 03.01.2019, 18:02
I DOBRZE... NASIEDZIAŁEŚ SIE... WSZYSTKICH PEŁO PIWINNI WYWALIC

Pozostałe