Indeks za matematykę stosowaną

  • 04.01.2019, 10:58 (aktualizacja 05.01.2019, 14:58)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Indeks za matematykę stosowaną Politechnika Białostocka
Tylko do 18 stycznia Politechnika Białostocka oczekuje na zgłoszenia do konkursu "Matematyka stosowana". Jest o co walczyć - można wygrać indeks na dowolny kierunek studiów dziennych prowadzony na tej uczelni. To już czwarta edycja konkursu organizowana przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM działające przy Wydziale Informatyki PB.

Do zmagań PB zaprasza drużyny dwuosobowe, złożone z uczniów szkół średnich. Zaraz po rejestracji uczestnicy otrzymają dostęp do platformy z przykładowymi zadaniami matematycznymi. Dzięki temu będą mogli przygotować się do kolejnych etapów konkursu. Etap pierwszy – w lutym (18 – 22.02.2019 r.) – to specjalny test sprawdzający zdolności matematycznego myślenia w praktyce, obejmujący wcześniej określone zagadnienia. Każdy z uczestników musi zaliczyć ten etap indywidualnie, wypełniając quiz elektronicznie w swojej szkole.

W połowie marca (13-14.03.2019 r.) na terenie kampusu Politechniki Białostockiej zespoły będą rozwiązywały zadania przygotowane przez nauczycieli akademickich. To praktyczne pomiary i obliczenia prowadzone w pracowniach i laboratoriach na poszczególnych wydziałach. Najlepsi uzyskają prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnym kierunku poza formalną rekrutacją uwzględniającą wyniki maturalne.

Konkurs cieszy się co roku dużym zainteresowaniem i gromadzi uzdolnionych matematycznie uczniów z Polski północno-wschodniej i nie tylko. Konkurs Matematyka Stosowana - rejestracja uczestników do 18 stycznia 2019 r.

Szczegóły na: signum.pb.bialystok.pl/konkurs

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe