Mechatronika to przyszłość i talent Lidii to przyszłość

  • 04.01.2019, 11:49 (aktualizacja 04.01.2019, 11:59)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Mechatronika to przyszłość i talent Lidii to przyszłość
Lidia Chętnik, uczennica kl. III (oddział gimnazjalny) Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży, zdobyła I miejsce w etapie wojewódzkim konkursu „ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI” w kategorii plakat.

Jak informuje Anna Zakrzewska z SP 1, konkurs poświęcony różnym zawodom skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych w projekcie Dobry zawód – fajne życie. Popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim”.

W tym realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 przedsięwzięciu uczniowie III klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży uczestniczą od poprzedniego roku szkolnego. Głównym celem projektu jest popularyzacja kształcenia zawodowego, zarówno wśród młodzieży szkół gimnazjalnych, jak i ich rodziców, którzy odgrywają kluczową rolę w planowaniu ścieżki edukacji swoich dzieci. Różnorodne działania służą ukazaniu walorów i możliwości, ale głównie korzyści, jakie mogą osiągnąć młodzi ludzie, wybierając edukację prowadzącą do uzyskania uprawnień do pracy w określonym zawodzie i na konkretnym stanowisku.

Jednym z nich był konkurs pod hasłem: „ZAWÓD PRZYSZŁOSCI”. Wzięły w nim udział (w kategorii plakat) dwie uczennice naszej szkoły: Lidia Chętnik i Wiktoria Kaczmarek. W plastycznych zmaganiach rywalizowało 116 uczniów ze szkół gimnazjalnych z czterech subregionów województwa podlaskiego: białostockiego bielskiego, łomżyńskiego i suwalskiego. Ich zadaniem było stworzenie pracy przedstawiającej wizję zawodu przyszłości.

W etapie subregionalnym komisja konkursowa spośród nadesłanych prac wyłoniła
28 najlepszych plakatów, które zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego. Wśród nich znalazły się prace obydwu naszych uczennic, a zwycięzcą okazała się utalentowana Lidia Chętnik. Gratulujemy!

ilustracja. I miejsce w kategorii plakat - Lidia Chętnik SP 1 w Łomży, zawód pt. "Inżynier mechatroniki"


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe