2018, to był ich rok  

  • 04.01.2019, 12:21 (aktualizacja 13.01.2019, 14:31)
  • www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
2018, to był ich rok
Na Ziemi Łomżyńskiej niekiedy nawet dosłownie rodzi się wiele talentów czy barwnych osobowości. Muzyków, artystów, sportowców. Wielu z nich dojrzewa i osiąga szczyty na naszych oczach. A jak wyglądał rok 2018? Dla kogo okazał się wyjątkowy i zapisze się jako ten przełomowy?

Wiktoria, która przyszła na świat w asyście strażaków

O rozpoczętym z ogromnym szczęsciem 2018 roku może mówić maleńka Wiktoria, która pryszła na świat w … samochodzie, w asyście dzielnych strażaków i policjantów. Była marcowa noc, godzina 1:45, kiedy u 28 letniej kobiety rozpoczęła się akcja porodowa. Wraz z mężem zdenerwowana zmierzała do łomżyńskiego szpitala. Jednak dziecko tak bardzo chciało przyjść na świat, że postanowiło dłużej nie czekać. Wszystko rozegrało się błyskawicznie. Trzeba było działać. Na szczęście na drodze młodej kbiety pojawili się łomżyńscy strażacy. Pracowali przy usuwaniu plamy oleju z jezdni, kiedy o pomoc poprosił ich mąż rodzącej. Bez chwili wahania założyli rękawiczki i pobiegli udzielić pomocy.

- Kiedy podbiegliśmy do kobiety, było widać już główkę dziecka. Wiedzieliśmy, że nie ma czasu na zastanawianie się i czekanie na przyjazd karetki pogotowia. Wystarczyło jedno, później drugie silniejsze parcie i dzieciątko pojawiło się na świecie. Była to zdrowa, różowiutka dziewczynka – wspomina Łukasz Piech, starszy sekcyjny. - Mama i dziecko poradzili sobie doskonale. Pani Ania współpracowała z nami, a poród przebiegł niemal książkowo. Kiedy dziewczynka się urodziła okryliśmy ją kocem wełnianym, by w cieple mogła poczekać na przyjazd pogotowia ratunkowego. Mieliśmy przy tym dużo szczęścia, gdyż warunki nie były łatwe. I to, że poród odbył się bez żadnych komplikacji to wielkie szczęście – dodaje Wojciech Żebrowski, młodszy ogniomistrz.

Dziewczynka urodziła się silna i zdrowa. Wiktoria z mamą po kilku dniach szczęśliwie opuściły łomżyński szpital, by dołączyć do taty i 3-letniego braciszka.

 

Piękni i Młodzi, a do tego znani w kraju i na świecie

O niezwykle intensywnie wykorzystanym 2018 roku mogą mówić „Piękni i Młodzi”. Jak sami przyznają ostatnie 12 miesięcy to dla nich czas pełen pracy, rozwoju i setek tysięcy przebytych kilometrów. A do tego mnóstwo zagranych koncertów zarówno w Polsce jak i zagranicą.

- 2018 rok to w życiu i karierze naszego zespołu ogrom pozytywnych ludzi w postaci naszych fanów, którzy nigdy nas nie opuszczają. To dzięki wam mamy siłę, chęci i moc do dalszego działania – czytamy we wpisie zamieszczonym przez zespół w mediach społecznościowych.

Poza koncertami i godzinami spędzonymi w busie, zespołowi udało się także zaserwować swoim fanom niemałą niespodziankę. W ostatnich dniach 2018 roku do sieci trafił numer „Nie mów że”, który ma być przedsmakiem nowych, 12 miesięcy.

 

Elwira i Zuzanna, najpiękniejsze w Łomży i w kraju

Elwira Talkowska Miss Ziemi Łomżyńskiej 2018 i Zuzanna Poteraj 1Wicemiss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej 2018 to kobiety, które w ubiegłym roku zachwycały swoją urodą. Elwira Talkowska wygrywając plebiscyt regionalny dzielnie reprezentowała Ziemię Łomżyńską na finale Miss Polski 2018. Dotarła do ścisłego finału, znajdując się w gronie 10. najpiękniejszych kobiet w Polsce.

- Dla mnie to był cudowny rok. Przeżyłam wiele pięknych momentów, które będę wspominać do końca życia. Poznałam wartościowych ludzi, doświadczyłam sytuacji, które od zawsze wydawały się dla mnie niemożliwe. Ten okres dostarczył mi mnóstwo emocji smutku i szczęścia.W nowym roku chciałabym Wam życzyć wiary w siebie i samoakceptacji, podstawowy fundament do budowania swojego własnego, wymarzonego świata – podsumowuje 2018 rok Elwira Talkowska.

O niebywałym sukcesie może mówić Zuzanna Poteraj, która z regionalnego konkursu piękności, z koroną I Wicemiss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej poszybowała na deski wielkiego wybiegu, by zostać Miss Polski Nastolatek 2018. Niezwykle skromna, a jednocześnie naturalnie piękna Zuzia zaskarbiła sobie serca jurorów.

- Rok 2018, był dla na nas rokiem szczególnym. Bardzo szczęśliwym, pełnym pięknych niespodzianek. Po niespełna 4 latach od rozpoczęcia realizacji wyborów Miss w Łomży, w czerwcu tego roku nasza Zuzanna Poteraj wywalczyła tytuł Miss Polski Nastolatek 2018. Ciężko dziś wrócić do tych emocji i wzruszeń jakie nam towarzyszyły. To był po prostu przepiękny wieczór, który zapoczątkował całą masę dalszych sukcesów. Nie będziemy dziś wszystkich wymieniać bo było ich całkiem sporo, wciąż się mnożą i dają nam magiczną moc, aby iść do przodu – pisze w mediach społecznościowych Anna Kurządkowska–Kosińska, organizatorka regionalnego plebiscytu piękności.

 

Aleksandra, zwana Adelajdą

Wśród osób, na które skierowane było wiele par oczu w minionym roku jest także Aleksandra Przesław, która wcieliła się w rolę Adelajdy Heskiej, drugiej żony Kazimierza III Wielkiego w produkcji Telewizji Polskiej „Korona Królów”. Ola ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmowo Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi . Do tej pory można było zobaczyć ją w spektaklu takim jak: „Diabeł, który…” reż. Mariusza Grzegorzaka, „Lovecraft” Roberta Bolesto reż. Łukasza Kosa, „Filozofia po góralsku” Józefa Tischnera, reż. Marcina Brzozowskiego, „Derby. Białoczerwoni”, reż. Tomasza Rodowicza, oraz w filmie dyplomowym wyprodukowanym przez PWSFTviT w Łodzi „Soyer” reż. Łukasza Barczyka. Do tej pory Ola nie miała na swoim koncie tak dużej produkcji. To właśnie 2018 rok przyniósł jej taką szansę.

www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe