Biskup Janusz Stepnowski: Wiem, że poseł Lech Antoni Kołakowski walczy o rozwój naszego regionu 

  • 07.01.2019, 05:16 (aktualizacja 07.01.2019, 11:00)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Biskup Janusz Stepnowski: Wiem, że poseł Lech Antoni Kołakowski walczy o rozwój naszego regionu
Premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki i duchowy przewodnik mieszkańców Łomży i Diecezji Łomżyńskiej biskup Janusz Stepnowski raczej nie brali udziału w popularnych plebiscytach na "słowo roku" i nie uzgadniali, co przekażą na spotkaniu, na które zaprosił ich poseł Lech Antoni Kołakowski. Okazało się jednak, że dla wszystkich trzech jednym z najważniejszych słów 2019 roku będzie "rozwój".

"Co szczególnie ważne dla Łomży, dążymy do rozwoju zrównoważonego terytorialnie" - napisał do posła Lecha Antoniego Kołakowskiego prezes Rady Ministrów utworzonej przez Prawo i Sprawiedliwość ."Myślę, że ta partia, do której należy  wiele osób tu obecnych ma swoje ideały. Tym najważniejszym jest rozwój naszego kraju który przez okres powojenny nie miał szansy na rozwój. Inne narody miały, my, niestety, nie mieliśmy" - mówił do uczestników spotkania ordynariusz łomżyński. "Wielkie inwestycje infrastrukturalne naprawdę przyczynią się do rozwoju miasta" - podkreślił parlamentarzysta, który za sprawą swoich zabiegów o Via Baltica dorobił się w rządzie przydomka Lech "Via"  Kołakowski.  

Ważne słowa

Było jeszcze na świąteczno - noworocznym spotkaniu zorganizowanym przez posła Ziemi Łomżyńskiej, co najmniej kilka słów i zwrotów, które będą kandydowały do miana najważniejszych w tym roku: dobro wspólne, praca, szansa, gospodarka, współpraca.

Zanim jednak zostały wypowiedziane, zabrzmiały słowa i melodia, które powracają na każde święta Bożego Narodzenia. Łomżyńska radna PiS Zofia Kurkowska zaprosiła wszystkich do kolędy "Wśród nocnej ciszy". A przedstawicieli samorządów, instytucji, organizacji, służb, mieszkańców miasta powitał Lech Antoni Kołakowski.    

- To jest czas, kiedy mówimy o naszych marzeniach i życzeniach. Jesteśmy u progu roku 2019, tak bardzo ważnego dla nas, dla Łomży, dla Ziemi Łomżyńskiej i Rzeczypospolitej. Ten rok ma sprzyjać rozwojowi tej ziemi, dla której jesteśmy zobowiązani wspólnie pracować, ponieważ jesteśmy  potomkami  i spadkobiercami ludzi, którzy dbali o Ziemię Łomżyńską  przez wieki. Przed nami wielka szansa Myślę, że nastąpi tu aktywizacja gospodarcza po wybudowaniu Via Baltica, jak również po wybudowaniu kolei dużych prędkości do Warszawy i nowego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Te wielkie inwestycje infrastrukturalne naprawdę przyczyną się do rozwoju miasta. A także do tego, że będą możliwości logistyczne ściągnięcia tutaj naprawdę wielkich inwestorów. Ten postęp cywilizacyjny i technologiczny bardzo przybliży nasze miasto do stolicy naszego państwa, z którego spodziewamy się dużego wsparcia. Rządowego, z resortów, ale też z programów Unii Europejskiej  na rozwój łomżyńskiego biznesu i tworzenia miejsc pracy - powiedział Lech Antoni Kołakowski.

Uzupełnił też wypowiedź życzeniami.      

- Mieszkańcom Łomży i Ziemi Łomżyńskiej przede wszystkim życzyć chcę zdrowia, stabilizacji zawodowej, aby tutaj ta praca była, aby nie musieli jej szukać za granicą czy w winnych częściach kraju. A tym, którzy już wyjechali, życzę, aby jednak wrócili i zainwestowali. Warto będzie.  Życzyć też chcę satysfakcji z bycia łomżyniakiem, Mazowszaninem, rozwoju tej naszej łomżyńskiej i  mazowieckiej ziemi. Chcę nam wszystkim życzyć  sukcesu gospodarczego, daru bogatego budżetu, inwestycji - dodał poseł, gospodarz spotkania.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obywatel
obywatel 07.01.2019, 22:18

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Życzliwa
Życzliwa 07.01.2019, 13:37
Jak na 28 lat Niepodległej - to długa i wytężona walka. A że bez efektów - wiemy kto za tym stoi.
Zażenowana
Zażenowana 07.01.2019, 11:31

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Zawsze Tezeźwy
Zawsze Tezeźwy 07.01.2019, 11:15
Od upadku PRL nic na terenie b. województwa łomżyńskiego nie powstało. Znaczna część przedsiębiorstw bezpowrotnie upadła. Wizytówka regionu - mleczarnie, browar i zakłady ziemniaczane powstały "za komuny". Jaki to rozwój?
Anty
Anty 07.01.2019, 10:58

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Jerry
Jerry 07.01.2019, 10:09
A gdzie Prezydent Miasta?
Zniesmaczony
Zniesmaczony 07.01.2019, 05:54
to widać kto dba o kogo , głosy z ambony są ważne na wybory

Pozostałe