Podajmy ręce, by pomóc więcej… [FOTO]

  • 08.01.2019, 09:02
  • www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podajmy ręce, by pomóc więcej…  [FOTO] S.M. Szyszka
„Jakże tu gościna była dla nas miła. Niech wam błogosławi Święta Dziecina. Niech pokój i dobro w waszym domu gości, niech radość i miłość płyną w obfitości.”

Radości Bożego Narodzenia nie można zatrzymać tylko dla siebie! Pomnaża się, gdy jest dzielona, nawet gdy trzeba iść pod wiatr, a nogi odmawiają posłuszeństwa.

Doświadczyło tego podczas dwóch dni tradycyjnego kolędowania misyjnego, ognisko misyjne działające przy Szkole Podstawowej nr2 w Łomży i parafii M.B.Bolesnej, które włączyło się w ogólnopolską akcję kolędników.

W przeddzień święta Trzech Króli dwie grupy kolędnicze wyruszyły z Dobrą Nowiną, głosząc ją mieszkańcom Łomży. Natomiast w Uroczystość Objawienia Pańskiego członkowie ogniska misyjnego przygotowali oprawę liturgii i przedstawili scenkę kolędniczą na Mszy świętej z udziałem dzieci, a następnie radośnie kolędowali przed kościołem.

Wszyscy podziwiali piękne stroje Maryi, Józefa, anioła i króla. Podczas wędrowania od domu do domu, zdarzało się, że na widok kolędników zatrzymywały się samochody, min limuzyna wioząca nowożeńców oraz dzieci i ich opiekunowie.

Kolędnicy misyjni zapukali m.in. do drzwi naszych Pasterzy: Ekscelencji bp. Janusza Stepnowskiego i bp. Stanisława Stefanka, Domu Wspólnoty Kapłańskiej, Sióstr Nazaretanek, Sióstr Służek, Braci Mniejszych Kapucynów oraz wielu rodzin naszej parafii. Wszędzie przyjmowano ich bardzo serdecznie.

Dzięki małym łomżyńskim misjonarzom, wsparcie otrzymają dzieci w Rwandzie i Burundi. Dotyczy ono ochrony życia, edukacji i formacji chrześcijańskiej dzieci. Pomoc dotrze również do buszu i na tereny, gdzie brakuje niemal wszystkiego. Dzieci mieszkające tam nie mają dostępu do edukacji i opieki medycznej, cierpią z powodu niedożywienia i braku wody nadającej się do picia.

Z pomocy kolędników misyjnych należących do PDMD skorzystają nieletnie ofiary konfliktów i mali mieszkańcy obozów dla uchodźców na terenie Rwandy. Na wsparcie „małych misjonarzy” czekają również dzieci niepełnosprawne i chore, które zostały odrzucone przez swoją społeczność lub są izolowane.

- Podczas kolędowania spotkaliśmy się z ogromną serdecznością, a i nam nie brakowało entuzjazmu. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc potrzebującym dzieciom w Afryce. Szczególnie cenne dla nas są te odwiedziny, które wywoływały wzruszenie i wlewały w nasze i gospodarzy serca otuchę i nadzieję. Bogu niech będą dzięki za ten błogosławiony czas – mówi siostra Małgorzata Szyszka.


 


 

www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe