PWSIiP z najlepszą halą technologiczną w kraju [VIDEO]

  • 11.01.2019, 09:38 (aktualizacja 11.01.2019, 11:24)
  • www.narew.info | Sprawdź nasz Facebook
PWSIiP z najlepszą halą technologiczną w kraju [VIDEO] FOt. PWSIiP (Hala Technologiczna PWSIiP)
Wydział Informatyki i Nauk o Żywności Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży ogłosił nabór na studia drugiego stopnia z Technologii żywności i żywienia człowieka. To pierwsza rekrutacja, w październiku 2018 roku uczelnia otrzymała zgodę na prowadzenie studiów magisterskich na tym kierunku.

– Aby zetknąć się z solidną dawką wiedzy, spotkać fascynujących, doświadczonych wykładowców, nie musimy wyjeżdżać do dużych ośrodków akademickich. Wartościowe studia są w Łomży, na państwowej uczelni – zachęca dziekan WINŻ profesor Bożena Waszkiewicz-Robak.

Specjaliści Polskiej Komisji Akredytacyjnej oceniają, że kierowany przez nią wydział „dysponuje najlepiej wyposażoną halą technologiczną dla technologii żywności w kraju”.

– Trudno wyobrazić sobie lepszą rekomendację naszych studiów – komentuje dziekan.

Obecnie Wydział Informatyki i Nauk o Żywności „Państwówki” szkoli technologów żywności na studiach pierwszego stopnia, które pozytywnie oceniła w marcu 2018 roku – chwaląc unikalność sprzętu, infrastruktury – Polska Komisja Akredytacyjna. To niezależna instytucja, która czuwa, aby spełniane były standardy dla szkolnictwa wyższego. Tworzy ją od osiemdziesięciu do dziewięćdziesięciu członków powołanych przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego, którzy posiadają co najmniej stopień naukowy doktora. Właśnie to merytoryczne gremium stwierdziło, że łomżyński wydział kształcący technologów żywności posiada znakomity potencjał.

 

Wydział Informatyki i Nauk o Żywności PWSIiP może pochwalić się nowoczesną halą technologiczną, ale także specjalistycznymi laboratoriami, które umożliwiają praktyczne przygotowanie do zawodu. Są to laboratoria mikrobiologiczne, analiz instrumentalnych, właściwości fizycznych żywności, gastronomiczne, analizy sensorycznej. W raporcie Polskiej Komisji Akredytacyjnej z 2018 roku jak mantra przewijają się słowa „unikalne, unikatowe, nowoczesne”. Mowa o sprzęcie, który umożliwia studentom zapoznanie się z procesami: suszenia, rozdrabniania, liofilizacji, filtracji, fermentacji, rektyfikacji, destylacji, ekstruzji, ekstrakcji i obróbki termicznej. Niezależni specjaliści napisali wprost – „infrastruktura udostępniona studentom znacznie przewyższa wymagania kształcenia na ocenianym kierunku”, „wydział dysponuje najlepiej wyposażoną halą technologiczną dla technologii żywności w kraju” oraz „studenci mogą zapoznać się z przebiegiem i przeprowadzić samodzielnie niemal wszystkie procesy technologiczne, typowe dla branży spożywczej, mając do dyspozycji aparaturę umożliwiającą programowanie jej pracy i zbieranie danych.”.


– Jakość kształcenia wspierana jest przez umowy o współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Politechnikę Białostocką oraz firmami przemysłu spożywczego i zaplecza rolnictwa – uzupełnia listę atutów dziekan prof. dr hab. Bożena Waszkiewicz-Robak.

 

Wydział Informatyki i Nauk o Żywności Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zaprasza także na studia magisterskie z Informatyki.

Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń na studia drugiego stopnia z Technologii żywności i żywienia człowieka oraz Informatyki mija 27 lutego 2019 roku.

Więcej informacji na stronie internetowej uczelni: www.pwsip.edu.pl

 

www.narew.info | Sprawdź nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe