Biznes na śniadanie

  • 15.01.2019, 09:22 (aktualizacja 15.01.2019, 09:31)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Biznes na śniadanie UM Łomża
Śniadania biznesowe, na które zapraszają władze Łomży od poprzedniej kadencji, okazały się jedną z ciekawszych propozycji dla budowania dobrych relacji w środowisku przedsiębiorców. Nic zatem dziwnego, że wróciły z nowym rokiem. Pierwsze w tej kadencji odbyło się w Parku Przemysłowym Łomża. Honory gospodarza pełnił zastępca prezydenta Andrzej Garlicki, a specjalnymi gośćmi byli biskup łomżyński Janusz Stepnowski oraz poseł Bernadeta Krynicka.

Jak relacjonuje portal lomza.pl, witając w imieniu prezydenta Mariusza Chrzanowskiego przybyłych gości, Andrzej Garlicki życzył przedsiębiorcom w nowym roku sukcesów w biznesie, nadążania za zmianami w prawie, które staje się coraz bardziej przyjazne przedsiębiorcom, sił w pokonywaniu codziennych przeciwności oraz pomnażania dochodów.

- Mówię to bardzo interesowanie, bo z Państwa dochodów biorą się podatki, z których my możemy realizować przedsięwzięcia w wymiarze miasta – nie ukrywał Andrzej Garlicki.

Noworoczne życzenia przedsiębiorcom przekazała także poseł Bernadeta Krynicka. - Deklaruję współpracę z władzami miasta w zapraszaniu na spotkania do Łomży przedstawicieli rządu, których obecnością będziecie zainteresowani – powiedziała.

Obecny na spotkaniu biskup Janusz Stepnowski zauważył, że rok 2018 był dobrym okresem dla biznesu. - Tym wskaźnikiem jest to, że brakuje ludzi do pracy i trzeba było ich ściągać z zagranicy – powiedział ordynariusz łomżyński, który w wielu swoich ostatnich publicznych wystąpieniach wyrażał nadzieję na ekonomiczny rozwój miasta i Ziemi Łomżyńskiej. Podkreślił, że na właścicielach firm spoczywa duża odpowiedzialność za pracowników, którzy z rozwojem przedsiębiorstw wiążą przyszłość swoją i swoich rodzin.

Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki przedstawił plany dotyczące głównych tematów spotkań środowiskowych na najbliższy rok. Kolejne śniadanie biznesowe, które odbędzie się 7 lutego, będzie dotyczyło edukacji na rzecz przedsiębiorczości w ramach Akademii Biznesu. Miesiąc później planowany jest „Biznes na obcasach”, czyli zaakcentowanie sukcesów i oczekiwań kobiet prowadzących działalność gospodarczą, zarządzających firmami, czy realizujących się w rodzinnych przedsięwzięciach.

Nie zabraknie też innych aktywności w promowaniu życia gospodarczego. Jest w planach spotkanie z przedsiębiorcami zainteresowanymi inwestowaniem w Łomży w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (II połowa lutego), organizacja kolejnej edycji konkursu gospodarczego Łomżyńskie Anioły Biznesu oraz dwudniowej konferencji „Invest in Łomża” z udziałem radców handlowych z różnych krajów świata.

Andrzej Garlicki poinformował także o rozpoczęciu prac nad przygotowaniem ponad 100 ha terenów inwestycyjnych na zachód od ul. Meblowej. – Planujemy objęcie ich Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego z przeznaczeniem na produkcję i usługi – powiedział Andrzej Garlicki dodając, że podjęcie uchwały w sprawie studium planowane jest na przełomie III i IV kwartału, zaś realny termin uchwalenia planu zagospodarowania dla tego obszaru to 2021 rok. Zachęcał również do udziału w radzie gospodarczej przy Prezydencie Miasta, która ma być nie tylko organem doradczym i opiniotwórczym, ale jej celem będzie przede wszystkim integracja środowiska przedsiębiorców i instytucji okołobiznesowych. Zgłoszenia kandydatów do Rady przyjmowane są do 15 stycznia 2019 r. mailowo na adres [email protected] lub telefonicznie 86 215 58 52.

W trakcie noworocznego śniadania biznesowego nowe obowiązki pracodawców wobec Urzędu Skarbowego po krótce przedstawił Tadeusz Zysik, naczelnik Urzędu Skarbowego w Łomży.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe