„Stop Nienawiści!” i minuta ciszy dla Pawła Adamowicza [FOTO i VIDEO]

  • 17.01.2019, 11:47 (aktualizacja 17.01.2019, 18:11)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
 „Stop Nienawiści!” i minuta ciszy dla Pawła Adamowicza [FOTO i VIDEO]
Około 150 osób zgromadziło się na Starym Rynku w Łomży, by powiedzieć „Stop Nienawiści!”. Inicjatywa zrodziła się wśród radnych Młodzieżowej Rady Miasta, a podjęli ją mieszkańcy Łomży w każdym wieku Minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Tego wieczoru mieszkańcy Łomży pokazali jedność po śmierci prezydenta Gdańska i wsparcie dla wszystkich, którymi ta tragedia wstrząsnęła. Nie brakowało zadumy, wzruszenia, a nawet łez, kiedy przez głośnik rozległ się utwór Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat". 13 stycznia podczas finału WOŚP w Łomży i całej Polsce organizowane było radosne "światełko do nieba". Wczoraj także na łomżyńskim rozbłysły światła, ale niestety symbolizujące żałobę i pamięć: zimne ognie, telefony, świeczki i znicze uczciły śmierć tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza.

Organizatorzy spotkania chcieli pokazać, że Łomża i jej mieszkańcy nie dają przyzwolenia na przemoc, nienawiść i chcą się wspólnie temu przeciwstawić.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
plebs
plebs 18.01.2019, 12:28
Zniesmaczona: bo reszta osób w ciszy pomodli się za duszę tego człowieka i dała się wciągnąć w ten cyrk i "mowę nienawiści" bo wiesz kto używa tego określenia i z nim walczy?! osoby które najwięcej tę mowę stosują a kilka lat wcześniej tańczyli i sikali na znicze gdy zginął prezydent Polski i cała elita naszej ojczyzny. Pamiętasz jeszcze jak został zamordowany a wcześniej bestialsko torturowany wiceprezydent Łomży ? Czy ktoś chociażby wspomniał w mediach o tej sytuacji, czy inne miasta łączyły się w bólu z rodziną zamordowanego ?! Nie bądźmy jak bezmózgi plebs który robi świętego i męczennika z urzędnika miasta Gdańsk.
zniesmaczona
zniesmaczona 18.01.2019, 07:53
jak na tak duże miasto to tylko garstka nie popiera, nienawiści a reszta popiera?
łomżynianka
łomżynianka 17.01.2019, 22:00
szkoda że tylko tyle osób.Na diso polo przyszłoby więcej.Wstyd dla mieszkańców a duże brawa dla tej garstki co nie zgadzają się na to co dzieje się dziś w naszym kraju
łomżynianka
łomżynianka 17.01.2019, 19:14
szkoda że Łomża chętnie gromadzi się przy disko-polo,Powinno być nas tam dużo więcej.

Pozostałe