Dederko w Galerii N

  • 17.01.2019, 13:23 (aktualizacja 17.01.2019, 13:27)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Dederko w Galerii N
Swoje fotografie prezentuje w Galerii N w Łomży pochodzący z Białegostoku (obecnie mieszka w Warszawie) Szymon Dederko. W wernisażu wziął udział i podzielił się z nami swoimi refleksjami zaprzyjaźniony z redakcją Emilian Kudyba.

Organizatorami wydarzenia był KlubWojskowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży.

Szymon Dederko urodził się w 1958 roku w rodzinie o wielkich tradycjach fotograficznych. Jego pierwszymi zabawkami były szpulki po negatywach. W wieku 5 lat już asystował ojcu w ciemni, a dwa lata później dostał swój pierwszy aparat fotograficzny Ami.

Jako dwudziestolatek wziął udział w pierwszej wystawie i od tej pory w wielu ekspozycjach zbiorowych i indywidualnych. Szymon Dederko specjalizuje się w technice „gumy”, pochodzącej z połowy XIX wieku. Od 2005 roku prowadzi kursy i warsztaty fotograficzne, a od roku 2014 stałą szkółkę dla adeptów fotografii.

Częścią wernisażu był także koncert muzyki współczesnej w wykonaniu muzyków współpracujących z Filharmonią Narodową w Warszawie. Poszczególne utwory zapowiadał doskonały konferansjer i znawca tematu Sebastian Boguszewski.

fot. Emilian Kudyba

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe