Najważniejszy bank w Polsce na PWSIiP

  • 22.01.2019, 13:19 (aktualizacja 22.01.2019, 13:23)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Najważniejszy bank w Polsce na PWSIiP RPP
Na wykład otwarty otwarty profesor Grażyny Marii Ancyparowicz, członka Rady Polityki Pieniężnej, pt. „Rola NBP – historia i współczesność” zaprasza Koło Naukowe Młodych Przedsiębiorców z Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży we wtorek 22 stycznia o godz. 13:00 do aula 315 przy ul. Akademickiej 14.

Jak przekazuje Jolanta Święszkowska, rzecznik PWSIiP, profesor Grażyna Maria Ancyparowicz jest absolwentką Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa). W 1981 r. otrzymała stopień doktora, a 1987 r. stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych. Do 2011 r. łączyła działalność naukową z pracą w instytucjach rządowych, zajmując stanowiska dyrektora departamentu w Centralnym Urzędzie Planowania, a następnie w Głównym Urzędzie Statystycznym. W latach 1996-2002 pracowała w jednej z największych polskich korporacji finansowych.

Odznaczona srebrnym i złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia dydaktyczne. Specjalizuje się w zagadnieniach makroekonomicznych, w tym w szeroko pojętej problematyce finansów. Jest autorką kilku podręczników, kilkuset artykułów, kilkudziesięciu raportów i ekspertyz. Za najważniejsze pozycje w swoim dorobku uważa wydany w 2010 r. raport „Otwarte Fundusze Emerytalne w systemie zabezpieczenia społecznego” oraz opublikowaną w 2015 r. monografię „Od neoliberalizmu do neokolonializmu. Ćwierć wieku transformacji ustrojowej w Polsce”.
Od 2015 r. jest członkinią Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP Andrzeju Dudzie. 30 stycznia 2016 r. Sejm RP powołał Grażynę Ancyparowicz w skład Rady Polityki Pieniężnej.


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe