Nadchodzą mrozy! IMGW ostrzega!

  • 23.01.2019, 12:50 (aktualizacja 23.01.2019, 13:06)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Nadchodzą mrozy! IMGW ostrzega!
Przed nami bardzo mroźny czas. Jak jest zima, musi być zimno, mówią starsi mieszkańcy Łomży. Jednak jeśli temperatura spada w nocy poniżej - 18°C może być również niebezpiecznie.

Dzisiaj dyżurny synoptyk IMGW-PIB Karolina Kierklo wydała ostrzeżenie dla naszego regionu. Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -15°C do -12°C, lokalnie do -18°C. Temperatura maksymalna w dzień od -10°C do -7°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h. Ostrzeżenie obowiązywać będzie dzisiaj od godziny 20:00 dzisiaj do godziny 10:00 w piątek.

Przy takich mrozach funkcjonariusze łomżyńskiej komendy, kilkukrotnie w ciągu doby, sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Wczoraj w działaniach uczestniczyli ratownicy z GR "Nadzieja".

Jak informuje Policja, funkcjonariusze z łomżyńskiej komendy każdego dnia odwiedzają miejsca, gdzie osoby bezdomne mogą szukać schronienia przed zimnem. Są to przede wszystkim niezabezpieczone pustostany, altanki działkowe czy też klatki schodowe. Przy niskich temperaturach powietrza, miejsca te patrolowane są nawet kilkukrotnie w ciągu doby. Osobom bezdomnym oferowana jest pomoc. W zależności od zastanej sytuacji, jest to chociażby przewiezienie do miejsca, w którym jest ciepło, gdzie można zjeść ciepły posiłek czy bezpiecznie spędzić noc. Celem działań pn. „Nie bądźmy obojętni” jest zapobieganie groźnym dla zdrowia i życia przypadkom wychłodzenia organizmu.


Funkcjonariuszy łomżyńskiej Policji i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży we wspólnych działaniach wspierają także ratownicy z Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, Strażnicy Miejscy oraz studenci z PWSiP w Łomży

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe