Zimo, dzięki, że taki klimat też mamy

  • 29.01.2019, 09:49 (aktualizacja 29.01.2019, 09:55)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Zimo, dzięki, że taki klimat też mamy
Trzeba przyznać, że najmłodsi mieszkańcy Łomży otrzymali spóźniony, ale za to podwójny prezent: czas wolny od zajęć szkolnych i białe miasto w tym czasie. Chyba po raz pierwszy mogli wyciągnąć z zakamarków mieszkań narty, łyżwy, sanki i wszystko na czym tam jeszcze można pędzić z górki.

Przed nami jeszcze tydzień ferii. Dla ogromnej większości dzieci to tydzień w mieście albo w okolicach. Ale w wyjątkowo „białym mieście”. W ubiegłym tygodniu zima pokazała jak naprawdę pięknie potrafi wyglądać: śnieg, mróz, bajeczne drzewa, nieoczekiwane ewolucje na chodnikach i zupełnie podobne ewolucje, ale już planowane na Białym Orliku.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży zawarł tym razem umowę z twórcą pogody i cieszy się z ogromnego powodzenia oferty na swoim lodowisku. Wielbiciele białych sportów mają także do pełnej dyspozycji każdą górkę do saneczkowania czy „jabłuszkowania” z bardzo bezpiecznymi (bo nie kończącymi się na jezdni czy chodniku) zjazdami ze skarpy pod hotelem Gromada albo na SkateParku. Dla bardziej zaawansowanych na nartach czy snowboardzie jest ośrodkiem w Rybnie z trasami o różnym stopniu trudności.

Powinno być fajnie i bezpiecznie w ostatnich dniach ferii. Fajnie, bo nawet przy nieco gorszej pogodzie coś się da wymyślić, a bezpiecznie, ponieważ policjanci odwiedzili jeszcze przed przerwą szkoły i przedszkola z odpowiednimi informacjami. Pojawiają się też na zimowiskach i w miejscach szczególnie obleganych przez małych sportowców.

Pogoda w najbliższych dniach nieco się zmieni i może trochę zepsuć końcówkę feryjnego wypoczynku. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje w regionie:

Na wtorek i środę: Zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni.
Na czwartek i piątek: Zachmurzenie duże. Miejscami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Przejściowo możliwe słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr we czwartek słaby, zmienny, w piątek umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni.

Na sobote i niedzielę: Zachmurzenie duże. Opadu deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr w sobotę umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, w niedzielę na ogół umiarkowany, południowo-wschodni.

Może ta końcówka się nie sprawdzi. A jeśli nawet to łatwiej będzie wrócić w szkolne mury.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe