Magisterka z Zarządzania na PWSIiP

  • 30.01.2019, 09:13 (aktualizacja 30.01.2019, 11:14)
  • www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Magisterka z Zarządzania na PWSIiP    Jacek Bochenko
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyraziło zgodę na prowadzenie studiów drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Będzie to profil praktyczny, z dwiema specjalnościami: zarządzanie w handlu i usługach oraz zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. – To odpowiedz na zapotrzebowanie absolwentów oraz rynku pracy – mówi dr Dariusz Perło, Prorektor PWSIiP. Podkreśla, że nowa „magisterka” to także wspaniały prezent dla uczelni, która w bieżącym roku obchodzi jubileusz 15-lecia.

W rekrutacji na studia magisterskie z Zarządzania, która ruszy od przyszłego roku akademickiego, będą mogli wziąć udział absolwenci studiów pierwszego stopnia z Zarządzania oraz kierunków pokrewnych (obszar nauk społecznych). Dr Dariusz Perło, Prorektor ds. Dydaktyki i Spraw Studenckich PWSIiP, tłumaczy, że uczelniany wniosek o uruchomienie nowego kierunku był rozpatrywany zgodnie z zasadami nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, zwanej także Konstytucją dla Nauki, która obowiązuje od 1 października 2018 r. – Ministerialni eksperci oceniali realny dorobek naszej kadry naukowo-dydaktycznej, a nie tak zwane minima kadrowe. Nasz wniosek został przyjęty bez zastrzeżeń – wyjaśnia Prorektor.

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży funkcjonuje od 2004 roku. Początkowo kształciła studentów na dwóch kierunkach: Zarządzanie i marketing oraz Informatyka. Dynamiczny rozwój uczelni – związany m.in. z powstaniem innowacyjnej infrastruktury – sprawił, że po piętnastu latach działalności placówka oferuje kilkanaście kierunków kształcenia w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Są to studia pierwszego stopnia z Administracji, Zarządzania, Pracy socjalnej, Pedagogiki, Filologii angielskiej, Informatyki, Technologii żywności, Automatyki i robotyki, Pielęgniarstwa, Dietetyki, Kosmetologii i Wychowania fizycznego. Studia drugiego stopnia z Administracji, Zarządzania, Informatyki, Technologii żywności, Pielęgniarstwa, oraz jednolite studia magisterskie z Prawa i Fizjoterapii.

Obecnie w PWSIiP trwa rekrutacja na studia drugiego stopnia z Informatyki oraz Technologii żywności i żywienia człowieka. Kandydaci mogą składać dokumenty do 27 lutego 2019 r.

 

www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe