Zatrzymane wyłudzanie VAT

  • 31.01.2019, 15:02 (aktualizacja 31.01.2019, 15:05)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Zatrzymane wyłudzanie VAT KAS Białystok
Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku we współpracy z komórką Szefa KAS do spraw STIR zidentyfikował kolejną spółkę, która brała udział we wprowadzaniu do obrotu tzw. „pustych faktur". Szacowane straty Skarbu Państwa wynikające z jej przestępczej działalności to blisko 35 milionów złotych.

Pracownicy Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że celem funkcjonowania jednej ze spółek zarejestrowanych w woj. mazowieckim, do której zarządzania umocowany był obcokrajowiec, było dokonywanie fikcyjnych transakcji handlowych oraz wyłudzanie zwrotów podatku od towarów i usług (VAT). Szacowane straty Skarbu Państwa wynikające z przestępczej działalności spółki, pod adresem której nie stwierdzono żadnych oznak prowadzenia działalności gospodarczej, to blisko 35 milionów złotych.

Ponieważ kontrolowany podmiot wykorzystywał sektor bankowy do wyłudzeń skarbowych, Szef KAS zastosował wobec niego blokadę rachunków bankowych, na których zabezpieczono kwotę ok. 750 tysięcy złotych. Sprawę prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe