Diablo i inni. Wielki boks znowu w Łomży

  • 01.02.2019, 14:58 (aktualizacja 01.02.2019, 15:02)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Diablo i inni. Wielki boks znowu w Łomży  UM Łomża
Starcia współczesnych gladiatorów mają w Łomży swój dobry czas. Sukcesy odnoszą zawodnicy w różnych formułach mieszanych sztuk walki, są znakomici karatecy, a w tyle nie pozostają też reprezentanci klasycznego boksu, natchnieni wiktoriami Adama Kownackiego. Miasto jest nie tylko źródłem talentów, ale od pewnego czasu także organizatorem znaczących wydarzeń.

 

Jak informuje Urząd Miejski, w drugiej połowie marca odbędzie się w Łomży gala bokserska z udziałem m.in. Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka. Nie wiadomo jeszczez kim zmierzy się jeden z najlepszych na świecie zawodników kategori junior ciężkiej, były mistrz świata organizacji WBC i IBF. Imprezę na swoich antenach będzie transmitowała Telewizja Polska.

Wydarzenie zorganizuje grupa KnockOut Promotions, z którą Łomża współpracowała przy organizacji tego typu imprezy we wrześniu 2018 roku. Wówczas kibice z Łomży mogli zobaczyć pięć zawodowych pojedynków. W walce wieczoru wiwatowali, gdy Kamil Szeremeta pokonał przed czasem Rubena Diaza z Hiszpanii i zachował pas Mistrza Europy WBU wagi średniej.

Obecni w łomżyńskim ringu byli także Artur Szpilka i Mariusz Wach, gdy ificjalnie zostało potwierdzone ich starcie podczas listopadowej gali w Gliwicach.

- Tamta impreza pokazała, że boks cieszy się w Łomży dużym zainteresowaniem. Dzięki transmisji na antenach TVP Sport i TVP 1 była to doskonała promocja naszego miasta poprzez sport – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski. Również tegoroczna, marcowa gala ma być transmitowana na antenach Telewizji Polskiej, a dodatkowo przed walką wieczoru wyświetlony zostanie film promujący nasze miasto.
Jak rekomenduje Ratusz, wiadomo, że na łomżyńskim ringu w akcji będzie można zobaczyć m.in. legendarnego Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka. To były mistrz świata organizacji WBC oraz IBF w kategorii junior ciężkiej. Jego bilans na zawodowym ringu to 56 zwycięstw, w tym 39 przez nokaut, 1 remis i 4 porażki. Pochodzący z Warszawy bokser został też wyznaczony oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza Unii Europejskiej wagi junior ciężkiej. Jego przeciwnik podczas łomżyńskiej gali, jak również cała karta walk, powinny zostać oficjalnie potwierdzone w ciągu kilkunastu dni.
Gala boksu zawodowego w naszym mieście będzie mogła się odbyć dzięki współpracy z przedsiębiorcami z Łomży i regionu, którzy będą partycypowali w kosztach jej organizacji.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
real
real 02.02.2019, 10:00
Następnym krokiem w karierze Włodarczyka będzie wielka gala w Piątnicy.

Pozostałe