Mamy bardzo mocny „Return”

  • 06.02.2019, 09:10 (aktualizacja 06.02.2019, 09:37)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Mamy bardzo mocny „Return” UKS Return Łomża Najmłodsze talenty tenisowe rosną w Łomży m. in. w SP 7
Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża, działający przy III Liceum Ogólnokształcącym, został najlepszym tenisowym klubem w województwie podlaskim już po raz siódmy z rzędu.

Jak informują władze klubu, taki wynik przyniósł najnowszy - za rok 2018 - ranking Polskiego Związku Tenisowego. W kraju łomżyński klub plasuje się na 58 miejscu. Spośród innych z regionu na 132 uplasował się AT Dzikiewicz Białystok, a 188 miejsce zajmuje UKS Sokół Asy Białystok. Liderem rankingu jest BKT Advantage Bielsko-Biała.

- Sukces klubu to oczywiście zasługa trenerów Tomasza Waldzińskiego i Aleksandry Durzyńskiej, ale w tym miejscu chciałbym również podziękować osobom ściśle związanym i na co dzień współpracującym z Returnem – podkreśla Tomasz Poreda, prezes UKS „Return” Łomża (na zdjęciu).

- Serdecznie dziękuję dyrekcji i nauczycielom wychowania fizycznego III Liceum Ogólnokształcącego, fizjoterapeutce Ewie Waldzińskiej (w naszym klubie realizuje program „Systemowe podejście do profilaktyki w tenisie”), dyrektorowi Radia Nadzieja, sparingpartnerom naszych zawodników a także Krzysztofowi Pałusce i Norbertowi Sobocińskiemu, którzy w roku 2018 opiekowali się kortami na co dzień i podczas turniejów. Dziękuję również naszym sponsorom: OSM w Piątnicy, JBB w Łysych, MJ Jedwabne, Hexabank, Makrowet, FIT IT, ITCARD, PEPEES S.A., DW Domel, Centrum Rehabilitcji Medicor, Market K1, Restauracji „Cztery Pory Roku”, oraz oczywiście prezydentowi Łomży – Mariuszowi Chrzanowskiemu, bez którego szkolenie dzieci i młodzieży, organizacja ogólnopolskich imprez tenisowych na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa. Cieszę, się że co roku wypadamy tak dobrze w ogólnopolskim rankingu klubów tenisowych i ta piękna dyscyplina sportu tak prężnie rozwija się w naszym mieście. Nasi trenerzy propagują również tenis w Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Łomży (przy którym planowana jest budowa kortu), Szkole Podstawowej Nr 7 w Łomży (gdzie za zgodą władz miasta dyrektor wdrożyła Ministerialny Narodowy Program Upowszechniania Tenisa - Tenis 10), a także wśród osób niepełnosprawnych- działająca przy klubie sekcja tenisa na wózkach.

Do osiągnięć klubu można także zaliczyć, że od tego roku akademickiego również studenci Kierunku Wychowanie Fizyczne Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży w ramach specjalizacji instruktorskiej poznają tajniki tej pięknej dyscypliny sportu. Specjalizacja kończy się uzyskaniem dyplomu Animatora i Sędziego Regionalnego Tenisa akredytowanego przez Ministerstwo Sportu i PZT.

- Dzięki temu przyszli nowi nauczyciele wychowania fizycznego posiądą dodatkowe kwalifikacje i będą mogli wprowadzać tenis do szkół lub rozpocząć prywatną praktykę w tej dziedzinie – dodaje Tomasz Poreda.

Ranking najlepszych klubów w Polsce publikowany jest przez Polski Związek Tenisa raz do roku. Pod uwagę brane są przede wszystkim wyniki tenisistów w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich, wykształcenie i kwalifikacje trenerów, oraz ranga organizowanych imprez sportowych.

W województwie podlaskim aktywnie działa dziesięć klubów tenisowych: KT Okuła Białystok, TT Stanley Białystok, UKS Sokół Asy Białystok, Akademia Tenisowa Dzikiewicz Białystok, KT Zwierzyniec Białystok, TOP TENIS w Białymstoku, TMKS „Kamila” Suwałki, Champion Suwałki, UKS Smile Tenis Suwałki i UKS Return Łomża.


 

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe