Marszałek Artur Kosicki: Wróciłem

  • 08.02.2019, 13:02 (aktualizacja 08.02.2019, 13:38)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Marszałek Artur Kosicki: Wróciłem
Kilka dni po złożeniu rezygnacji, która wywołała tak wiele zamieszania w regionie, marszałek Artur Kosicki wrócił z urlopu, wyjaśnił swoje motywy i poinformował o wycofaniu tej swojej decyzji. Zrobił to na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, w otoczeniu drużyny zarządu województwa oraz z udziałem nowego lidera Prawa i Sprawiedliwości w regionie – posła Dariusza Piontkowskiego.

Nie wiadomo jednak jeszcze czy tego rodzaju sposób załatwienia sprawy wystarczy. Przewodniczący Sejmiku Karol Pilecki, w oparciu o opinie prawne, uważa, że procedura rezygnacji marszałka i całego zarządu musi zostać sfinalizowana na najbliższej sesji zaplanowanej na 18 lutego, a powrót do dotychczasowego układu mógłby się odbyć jedynie w konsekwencji nowych wyborów. Zastrzega jednak, że konieczne są jeszcze kolejne ekspertyzy prawne.

Odmiennego zdania jest natomiast Artur Kosicki i jego otoczenie. Uważają, że wycofanie „oświadczenia woli” wystarczy i sprawa powinna się na tym zakończyć. Nie wykluczają jednak także odwołania się do opinii prawnych.

Jest jeszcze pewien dodatkowy wariant możliwego rozwoju sytuacji: zdjęcie punktu na temat rezygnacji marszałka z porządku obrad najbliższej sesji Sejmiku. Czy jednak manewr z „czapką niewidką” nałożoną na problem tak bardzo dyskusyjny jest możliwy, nie wiadomo. Może znów trzeba będzie zwrócić się do prawników, a może opozycja z przewodniczącym Sejmiku w kluczowym miejscu zastosuje jakieś swoje pomysły, żeby utrudnić życie rządzącym.

Ale dlaczego to wszystko musiało się wydarzyć? Media spekulowały, że rezygnacja Artura Kosickiego była swego rodzaju pokazem lojalności wobec dotyczasowego lidera Prawa i Sprawiedliwości w regionie, posła Krzysztofa Jurgiela, a sprzeciwu dla jego następcy, posła Dariusza Piontkowskiego. Sam marszałek wyjaśnił jednak, że wobec zmian w politycznych strukturach, sprawą jego honoru było poddanie się „swoistemu votum zaufania”.

Dlatego odbywał w ostatnich dniach rozmowy m.in. z Dariuszem Piontkowski i innymi politykami PiS, współpracownikami z zarządu województwa, radnymi Sejmiku, a nawet z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim.

- Prezes wsparł mnie w tym, bym w dalszym ciągu pełnił funkcję w zarządzie województwa. W związku z tym dalej realizujemy program wyborczy, dalej zmieniamy województwo podlaskie na lepsze. Dziękuję za to votum zaufania – mówił na konferencji prasowej w Białymstoku marszałek województwa Artur Kosicki.

Materiał video to fragment zapisu konferencji prasowej w Białymstoku z udziałem m.in. posła Dariusza Piontkowskiego i marszałka Artura Kosickiego

 

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe