Kontynuacja i zmiany w gminach wiejskich

  • 11.02.2019, 15:52
  • www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Kontynuacja i zmiany w gminach wiejskich
Nasze zadania pozostają takie same dlatego będę kontynuował dotychczasowe działania, ale też musimy być bardziej słyszalni w województwie i w kraju, mieć wpływ na to, co się dzieje wokół samorządów – zadeklarował Grzegorz Jakuć, wójt Turośni Kościelnej, zaraz po wyborze na przewodniczącego Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego.

To prawdziwa rewolucja. ZGWWP od początku swego istnienia, czyli od 20 lat miał tego samego przewodniczacego – wójta Mirosława Lecha z Korycina. Tym razem także starał się o wybór, ale zdobył 31 głosów, gdy jego konkurent 51.

- To zmiana naturalna i ja ją szanuję. Tego wymaga demokracja, no i każda epoka kiedyś się kończy. Cieszę się, że stworzyłem ciało, które żyje i pracuje z efektami. Związek to nie tylko ja, to mnóstwo innych osób, które pracowały i pracują na rzecz rozwoju naszych samorządów i spłeczności – cytuje „Gazeta Współczesna” wójta Mirosława Lech (pozostaje członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP).

Doszło zresztą do jeszcze głębszego przemeblowania w Związku. Podczas obrad w Białowieży wybrany zostało nie tylko nowy przewodniczący, ale wymianie uległ także cały pięcioosobowy zarząd. W poprzednim byli m.in. wójtowie Zenon Białobrzeski ze Zbójnej i Marek Kaczyński z Nowych Piekut. Nowy tworzą: przewodniczący Grzegorz Jakuć, wójtowie Raisa Rajecka z gminy Bielsk Podlaski i Piotr Kłys z gminy Łomża oraz burmistrzowie Ewa Kulikowska z Sokółki i Zbigniew Karwowski z Moniek.

Z Ziemi Łomżyńskiej kandydowali m.in. burmistrzowie Anna Bogucka z Czyżewa i Artur Kuczyński ze Szczuczyna, ale bez powodzenia.

Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego to organizacja zrzeszającą gminy wiejskie, miejsko-wiejskie i miasta do 20 000 mieszkańców z terenu województwa podlaskiego. Podstawowym celem działania Związku jest integracja samorządów wiejskich i rozwiązywanie typowych problemów tego środowiska oraz współdziałanie z gminami w zakresie działalności nad podniesieniem dobrobytu kulturalnego i materialnego gmin wiejskich. Obecnie do Związku należy 96 gmin (na 110 gmin) z obszaru województwa podlaskiego. Wspólne działania za pośrednictwem Związku pomagają w sposób zorganizowany walczyć o interesy członków.

www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe