Oni najlepiej wiedzą, komu jest trudniej

  • 12.02.2019, 15:06 (aktualizacja 12.02.2019, 15:09)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Oni najlepiej wiedzą, komu jest trudniej  UM Łomża
W Domku Pastora odbyło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji Łomżyńskiej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością. Na przewodniczącego jednogłośnie został wybrany Wojciech Jankowski.

- Chcę współpracować ze wszystkimi środowiskami, by jak najlepiej działać na rzecz osób z niepełnosprawnością – mówi Wojciech Jankowski.

Sam jest osobą niedosłyszącą. Od wielu lat udziela się społecznie. Przez blisko 30 lat był prezesem i członkiem Komisji w Polskim Związku Głuchych Koło Terenowe Łomża. W poprzedniej kadencji zasiadał również w Łomżyńskiej Społecznej Radzie ds. Osób z Niepełnosprawnością oraz Łomżyńskiej Społecznej Radzie Seniorów. Aktywnie działa w Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Był jedynym kandydatem i uzyskał jednomyślne poparcie wszystkich członków Rady. Zastępcami Wojciecha Jankowskiego będą Hanna Blusiewicz i Mirosława Piaścik, a sekretarzem Rady został Jarosław Kaja.

Posiedzenie gremium w nowym składzie rozpoczął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wręczając stosowne dokumenty. To z jego inicjatywy, na mocy zarządzenia w 2015 r., powstała Łomżyńska Społeczna Rada ds. Osób z Niepełnosprawnością.

- Poprzednia rada była bardzo aktywna. Wspólnie udało nam się zrealizować wiele inicjatyw, takich jak na przykład likwidacja barier architektonicznych czy oznakowanie kopert parkingowych na niebiesko. Liczę, że teraz będzie podobnie, bo w skład nowej rady wchodzi wiele osób, które od lat działają na rzecz niepełnosprawnych – mówi włodarz miasta dodając, że będzie prosił członków rady o opinię w przypadku uchwał, które dotyczą osób z niepełnosprawnościami.

- O szczegółach naszej aktywności będziemy jeszcze rozmawiać. Ja przede wszystkim chciałabym, żeby nie widzieć niepełnosprawności tylko tam, gdzie jest wózek inwalidzki czy aparat słuchowy albo biała laska. Czasami niepełnosprawność jest zupełnie niewidoczna – mówi Jadwiga Serafin, prowadząca Restaurację „Na Farnej”, która też zaangażowała się w prace Rady.

W skład nowej rady wchodzi w tej chwili 18 członków, ale dołączyć mają kolejne, które zgłosiły swój udział. Wszyscy bezpośrednio lub pośrednio stykają się z problemem niepełnosprawności.

Do grona tych drugich należy Tomasz Wróblewski, kierownik biura OWES w Łomży. Jest społecznikiem. Pomaga realizować projekty, które aktywizują osoby z niepełnosprawnością.

- Od dłuższego czasu osobiście chciałem się zaangażować w działalność Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością i teraz jest mi to dane. W związku z tym na kolejnych posiedzeniach będę zgłaszał pomysły wykorzystując swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe – mówi Tomasz Wróblewski.


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe