Jaskiniowcy! Zmiana terminu

  • 13.02.2019, 09:00 (aktualizacja 14.02.2019, 01:44)
  • www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Jaskiniowcy! Zmiana terminu
Z uwagi na żałobę narodową, ogłoszoną przez Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudę, po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego spektakl "Jaskiniowcy" zostaje przełożony na 2 marca 2019 roku.

Bilety zakupione na 16 lutego 2019 roku zachowują ważność. Sztuka zostanie wystawiona, tak jak w pierwotnym zamyśle, dwukrotnie: o 16:30 i 19:00.

Z uwagi na to, iż za zmianę terminu spektaklu nie ponosi winy teatr ani aktorzy, organizator nie przewiduje możliwości zwrotu pieniędzy za zakupione bilety.

"Jaskiniowcy"

Tropikalna wyspa, jak sto pięćdziesiąt milionów lat temu… wszystko się zgadza. Idealne miejsce na luksusowy wypoczynek Rodaków. A wśród nich są przecież przedstawiciele różnych środowisk i zawodów. Zwolennicy różnych (i różniących nas) opcji politycznych. Fanatycy nieograniczonej integracji z Europą oraz jej antagoniści. Admiratorzy szerokiego otwarcia granic dla imigracji i jego przeciwnicy. Przedstawiciele obu znanych nam płci oraz tych, które dopiero się tworzą. Są ludzie wykształceni i ci, dla których popularne wulgaryzmy stały się częścią ich codziennego języka. Tacy, którzy “dadzą się pokroić” za wolne sądy i marsze równości i tacy, którym bliższe wartości narodowe.

I tu zaczyna się teatralna historia – grupa turystów przypływa na tropikalną wyspę, by spędzić na niej wakacje życia. Mimo bajkowej scenerii tropikalnej wyspy i czasu relaksu, okazuje się, że nie są zdolni do zasypania podziałów, które ich dzielą, do życia w zgodzie i miłości, do przestrzegania zasad określanych mianem “moralności”. Nawet tam potrafią przenieść spory, kłótnie i rozróby. Po raz kolejny doświadczamy, że nasze narodowe, odwieczne wady ciągle uwierają…

Dla niektórych spektakl może wydać się kontrowersyjny. Innych nieco urazi. Kolejnych zaboli. Ale jak podkreślają twórcy spektaklu,ich rolą nie jest “głaskanie”, bo Widz to nie puchate zwierzątko na kolanach. Widz to partner w rozmowie, a to, co ogląda, to komedia, nie pusta farsa, gdzie dowcip polega na pomyłkach, przewracankach, popychankach i koziołkach-fikołkach. A komedia zawsze niesie ze sobą pewne treści i przekaz, nad którym czasem warto chwilkę się pochylić, by – udając się choćby na wymarzony urlop – prezentować się godnie, jak na Polaka przystało, a w codziennym życiu – gdy mijamy się na ulicy, w sklepie, stoimy w korku na światłach – umieć się do siebie uśmiechnąć i uszanować różnicę poglądów i wzajemnie zrozumieć.

SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA!

www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe