Hospicjum ze wsparciem

  • 13.02.2019, 12:16 (aktualizacja 13.02.2019, 12:23)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Hospicjum ze wsparciem Wrota Podlasia
Zarząd Województwa przyznał Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach dotację w wysokości 1,1 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Zostanie wykorzystana na kupno wyposażenia, które znacznie poprawi jakość opieki medycznej nad ciężko chorymi.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach kupi sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, który będzie stosowany w Hospicjum Stacjonarnym, Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym oraz Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Wentylowanych Mechanicznie. Będzie również wykorzystany w domowej opiece paliatywnej nad dorosłymi i dziećmi. W ramach projektu ośrodek w Suwałkach kupi także samochód oraz sprzęt komputerowy wraz oprogramowaniem, które ułatwią prowadzenie opieki paliatywnej w domach pacjentów.

Wartość tej inwestycji wynosi 1,3 mln zł. Zespół Opieki Paliatywnej wziął udział w konkursie na inwestycje w zakresie geriatrii, opieki długoterminowej oraz opieki paliatywnej i hospicyjnej.

Czy znane łomżyńskie Hospicjum kierowane przez Teresę Steckiewicz ma także szansę na finansowe wsparcie?

- Zasadnicza różnica polega na statusie obu placówek. Suwalskie hospicjum to jednostka Urzędu Marszałkowskiego i o fundusze ubiega się na innych zasadach niż łomżyńskie, które jest stowarzyszeniem. Pani Teresa Steckiewicz i jej dzieło mogą zawsze liczyć na naszą życzliwość, ale musimy mieć szansę żeby ją okazać, czyli otrzymać odpowiednio uzasadnione wnioski – mówi wicemarszałek Marek Olbryś.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe