Żar ognia. Zakochani u św. Walentego i Benedyktynek

  • 14.02.2019, 06:39 (aktualizacja 14.02.2019, 09:12)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Żar ognia. Zakochani u św. Walentego i Benedyktynek
Wydział Duszpasterstwa Rodzin wraz z Opactwem Sióstr Benedyktynek w Łomży, zaprasza zakochanych na Mszę świętą z obrzędem błogosławieństwa narzeczonych. „Żar ognia – zakochani u św. Walentego” – to myśl przewodnia spotkania! W ten wyjątkowy dzień duszpasterze będą wspólnie modlić się przez wstawiennictwo św. Walentego za tych i z tymi, których połączyła wspólna droga, a na niej uczucie i pragnienie budowania małżeństwa.

Pismo święte mówi o miłości jako żarze ognia. Ten symbol zawiera bogate przesłanie: miłość ogrzewa, rozświetla, rozpala, jednoczy i wskazuje na Boga, jako jedyną Miłość która płonie. Wszyscy zakochani, narzeczeni, jak i małżonkowie, są przez Boga zaproszeni do odkrywania tego żaru w swoich sercach.

Msza św. zostanie odprawiona w Kościele Panien Benedyktynek w Łomży przy ulicy Dwornej 32, w Walentynki 14 lutego, o godzinie 17:00.

„Zapraszamy wszystkich: zakochanych, narzeczonych, małżonków i tych, którzy ciągle szukają miłości. Wszyscy jesteśmy zobowiązani do modlitwy o swoje i innych szczęście! A Patron zakochanych – św. Walenty – wiele może w tej kwestii wyprosić u Boga!” - piszą inicjatorzy wydarzenia.

Jak podaje Dorota Andrzejewska na stronie lomza.oaza.pl, relikwie świętego Walentego trafiły do Kościoła Panien Benedyktynek ponad 30 lat temu. Przywiózł je ksiądz ze zniszczonego kościoła w byłym Związku Radzieckim. Siostry od razu otoczyły relikwie kultem i umieściły je pod obrazem Świętego w bocznym ołtarzu. W niedługim czasie Kościół stał się miejscem modlitwy wszystkich łomżyniaków, którzy proszą Boga przez wstawiennictwo św. Walentego o dobrego małżonka i udane małżeństwo. Biskup Walenty zakochanymi opiekuje się już od 1496 roku, kiedy patronem miłości ustanowił go papież Aleksander VI.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe