Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 09:25

Mlekpol w Dubaju Spółdzielnia Mleczarska z Grajewa na Gulfood 2019

Targi Gulfood w Dubaju to jedna z największych i najważniejszych imprez branży spożywczej na świecie. W wydarzeniu uczestniczy 5000 wystawców ze 120 krajów. Mlekpol już po raz trzeci prezentował swoje produkty kontrahentom z Bliskiego Wschodu i Azji.
Mlekpol w Dubaju Spółdzielnia Mleczarska z Grajewa na Gulfood 2019

Autor: Mlekpol

- Ubiegły rok zakończyliśmy najwyższą w historii Spółdzielni wartością eksportu. Ilości naszych wyrobów oraz sprzedaż konsekwentnie rosną stąd oczywista jest nasza obecność na tak ważnym światowym wydarzeniu branży spożywczej jakim są targi Gulfood 2019  w Dubaju. Zagraniczni odbiorcy chcą kupować bardzo dobrej i powtarzalnej jakości produkty, dlatego wybierają nasze wyroby. Marki Mlekpolu są obecne na 6 kontynentach  i rozpoznawane przez konsumentów w takich krajach jak Chiny, Korea, Singapur, Indonezja, Filipiny, Libia czy Maroko. Na naszym stoisku w Dubaju zwiedzający mogą spróbować różnych produktów, które powstają na bazie najlepszego polskiego mleka i słyną z najwyższej jakości, co konsumenci sami podkreślają. Obserwujemy zainteresowanie serami - na czele z mozzarellą i serkami do smarowania, produktami proszkowymi, masłem, mlekiem  i śmietankami Łaciate, ale również produktami i markami tworzonymi specjalnie pod specyficzne potrzeby i wymagania zagranicznych rynków – mówi Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu SM Mlekpol w Grajewie.

Izba na misji

To 24 edycja targów w Dubaju. Udział wzięła w niej także po raz kolejny Agnieszka Maliszewska, dyrektor biura Polskiej Izby Mleka, towarzysząc Komisarzowi Unii Europejskiej Philowi Hoganowi. Celem była promocja europejskich produktów rolno - spożywczych oraz zapewnienie im większego dostępu do rynku ZEA.

W przeszłości, przedstawiciele Polskiej Izby Mleka uczestniczyli również w następujących Misjach Wysokiego Szczebla: do Chin i Japonii, Wietnamu, Singapuru i Indonezji, Kanady, Arabii Saudyjskiej i Iranu. Udział przedstawicieli PIM w Misjach Wysokiego Szczebla możliwy jest dzięki sfinansowaniu z Funduszu Promocji Mleka.

Oferta produktów mleczarskich na emirackim rynku jest bardzo szeroka, począwszy od typowo lokalnego mleka wielbłądziego, a skończywszy na serach w stylu europejskim. Konsumenci z ZEA uważają produkty mleczarskie za podstawowe do bezpośredniego spożycia. Wiele potraw tradycyjnych zawiera przynajmniej jeden produkt mleczarski.

Jak informuje Agnieszka Maliszewska, konsumpcja mleka i przetworów mlecznych w ZEA jest wysoka i zróżnicowana. Duża jest popularność produktów do picia i jogurtów. Rynek sera rośnie – konsumenci coraz częściej wybierają niepakowane sery miękkie i pakowane sery twarde. Ostatnio na rynek weszły duże supermarkety, które proponują własne marki serów po niższych cenach. Jeśli chodzi o mleko do picia, popularne, zwłaszcza wśród dzieci, są schłodzone napoje smakowe. Z tego powodu produkcja powiększyła się o nowe smaki. Niemniej jednak, zważywszy na to, że jakość jest wyznaczana przez największe firmy, głównym czynnikiem decydującym jest cena.

 

 



Podziel się
Oceń

Komentarze