Uwaga na fałszywe e-maile o kontroli skarbowej

  • 26.02.2019, 10:58 (aktualizacja 26.02.2019, 11:03)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Uwaga na fałszywe e-maile o kontroli skarbowej
Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których nadawca, podszywając się pod urząd skarbowy, informuje o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej.

Nie należy pod żadnym pozorem otwierać wiadomości, ani załącznika i odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik może zawierać szkodliwe oprogramowanie.

Administracja skarbowa nie wysyła e-maili informujących podatników o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej” - głosi komunikat przekazany przez Izbę Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Potężny „dzwon ostrzegawczy” w tej sprawie, o którym już IAS nie wspomina, to koszmarna polszczyzna maila na poziomie: „wyznacza termin zainicjować kontroli” czy brak polskich znaków w niektórych miejscach,

Do naszej redakcji również dotarł podobny mail, choć z innego adresu, niż w przykładzie podanym przez IAS. Ten na naszej poczcie pochodził od „[email protected]”. To w zasadzie od razu budzi podejrzenia, bo jest to adres kompletnie inny niż powinny używać poważne instytucje państwowe. Kolejnym ostrzeżeniem jest załącznik z rozszerzeniem .tar. Jest ono znane i używane, ale – jak informują fachowe portale – do otworzenia wymaga ściągania specjalnych aplikacji czy programów, a wraz z nimi można sobie ściągnąć naprawdę groźną zawartość.

Dlatego redakcja narew.info dołącza się do ostrzeżenia. Ostrożnie z pocztą mailową.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe